Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek miről érdemes...

Szerintetek miről érdemes oktatóvideót készíteni?

Figyelt kérdés

Szeretnék csinálni egy Youtube szemléletformáló és oktatócsatornát, de nem tudom, mire lennének vevők a nézők.

Egészen otthon vagyok a matematika világában és némileg a villamosságtan és programozás (C, PHP) területén. Mit javasoltok? Milyen kérdésekben segíthetnék az embereknek?



2021. aug. 4. 17:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
php magyarul.
2021. aug. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%

Telített a piac az online oktató anyagok terén.


Tehát nem érdemes belefogni csak ha rengeteg idővel, tőkével, (vagy óriási tehetséggel) rendelkezel és van valamilyen egyedi mód amivel kitudnál törni.


A matek, c, php és egyéb programozási nyelvekből rengeteg anyag van online.


Magyar fizikával kapcsolatos videókat nem láttam nagyon egyetemi szinten, de nem is tudom mekkora rá a kereslet.


Szerintem csak akkor van esélyed ha megragadó a személyiséged és érdekes videókat tudsz csinálni és akkor sem az adott kocepciókat elmagyarázó videók kategóriájában, inkább a műszaki téren tanuló influencer kategóriában, aki elmondja a videóiban, hogy pl.: BMEn milyen a VIK-en tanulni (csak példa, lehet nem ott tanulsz tudom.), milyenek az adott tantárgyak, hogy megy az egyetem és picit lifestyle kategória irányába vinnéd el.


Évente kb 1200-1500 diák kezdi el a BME VIK-et, de rengeteg hasonló képzés van az országban. Konkrétan ez a legeltejedtebb szakirány most.


Tehát alapból lenne évente több ezer potenciális néződ, akiknek az igényeik még nincsenek kielégítve.


1 BME VIK-es lány csinálja ezt, aki ilyen videókkal kezdte a youtubeozást és kb 30 ezer feliratkozója van ha jól emlékszem.


Én valami ilyesmiben látnám a jövőt.

2021. aug. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Baluba ***** válasza:
100%
Mit jelent pontosan az, hogy "egészen otthon vagy" a matematikában? Kb hány sor programkódot írtál eddig életedben, és milyen hosszú volt a leghosszabb?
2021. aug. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%
Hát, nem tudom. Nyilván van az a réteg, akit nem érdekel, engem rettentően idegesít, hogy odaáll kócosan, pólóban, táblatörlést élvezhetek a videóban, nyikorog a szivacs, próbálgatja a filcet, hát nem kifogyott, na, akkor ma minden zöld lesz, a Nap is, meg a főhős is, beszél, felénk fordulva, akkor hangos, majdnem igazítanék lefelé a hangerőn, de a táblatörlésbe visszafordul, ettől meg elhalkul. Így lesz egy egyoldalas, 12-es betűmérettel írt, két ábrás információ egy óra nyekergés. Hát ez már a vég. :D És eztán van még az, hogy nem ismeri elég jól az anyagot, találgat abban, ami előírás, satöbbi. Inkább felégetni kéne az oktatóvideós témakört :D
2021. aug. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

a kérdés az, hogy miben méred, hogy érdemes. megtérülés, bevétel, nézettség, hírnév? ezek nem biztos, hogy találkoznak. pl. lehet valami irtó népszerű, mégsem biztos, hogy lehet vele bevételt termelni. ahogy arra sincs garancia, hogy attól, hogy másnak megy, neked is sikerülni fog.


oktató videót mindenképp olyasmiről érdemes csinálnod, amit te tudsz. amit nem tudsz, azt jobb, ha nem tanítod! legalább azelőtt ismered meg kellő mélységben a témádat, hogy elkezded tanítani.

valószínűleg, ami nem érdekel, nem csinálod szívesen, azt csinálnod sem igazán érdemes, mert hamarabb meg fogod unni, mint megtérülne - ha egyáltalán lesz ilyen. és még ha nagyon szereted csinálni és a témát is élvezed, akkor sem biztos, hogy ki fogsz tartani addig, mire sikeres és pláne jövedelmező lesz a dolog.


aztán jön az, hogy érdemes magát az előadást, videózást is megtanulni. mert az sem annyira magától értetődő, hogy csak elkezded és csinálod. egy rakás apróság van, amiken szörnyen el tud csúszni a dolog, akár a totális élvezhetetlenségig is.


viszont, ha sosem kezded el csinálni, akkor belejönni sem fogsz. szóval kezdj el kísérletezni, próbálkozni. az első pár videódat szinte biztos, hogy nem lesz érdemes mutogatni, de az elején követni sem fog az egész világ. a sokadik videóra meg jó eséllyel belejössz legalább valamennyire. szóval mire a követőtáborod felépül, addigra talán te is belejössz - ha meg nem, akkor úgyse lesz követőtáborod...

2021. aug. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

2: VIK-es vagyok. Azt viszont érdemes tudni, hogy abból az 1500 hallgatóból csak 500 van villamosmérnökin. Lifestyle videókat így a koronavírus idejéről nem hiszem, hogy érdemes lenne csinálni. Meg nem is szeretném.


3: Nem vagyok profi. Kb 5000-10000 sor, de a kódot nem sorban mérjük. Lehet hosszú, de ocsmány kódot is írni, ahogy rövid elegánsat is, illetve tagolástól is függ.


5: Nem a profit a cél, csak szeretnék másoknak segíteni, ha tudok.


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2021. aug. 6. 08:12
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

pont ezért szoktak a segítő szándékú blogok, vlogok hamar véget érni. eleinte nem szempont, hogy megtérül-e, azért csinálod, mert jó ötletnek tűnik, segíteni akarsz vele és van rá időd. viszont amikor x év múlva visszanézel, hogy mennyi időt, energiát dobtál ki az ablakon, amit más, hasznosabb dolgokkal is tölthettél volna, akkor bele fogsz keseredni, hogy ennek nem volt értelme. amikor meg változik az életed, fenn kell tartani magadat, gondoskodni kell megélhetésről, akkor elkezdesz majd agyalni rajta, hogyan tudod megélhetésbe fordítani az addig semmit nem termelő, csak időt és kiadásokat felemésztő hobbidat, hogy ne kelljen abbahagynod, mert különben nem marad létjogosultsága. persze nem gond ez, addig kell csinálni, amíg kedved van, értelmét látod.


a tartalomra meg az a válasz, hogy azt csináld, amit tudsz és aminek értelmét látod. ne mástól várd, hogy megmondja, magadban keresd a választ a saját kérdéseidre, különben csak vitatkozni fogsz a válaszokkal, mint eddig is tetted.


egyébként látatlanban senki nem tudja megmondani, hogy amit csinálsz milyen lesz majd és azt néznék-e. ilyenkor mindenki elképzel valamit és arról mond véleményt, amit ő elképzelt. a te videóidat te képzeled el és te valósítod meg. viszont amíg el nem készíted, senki nem fogja látni, milyennek képzelted el - ahogy azt sem, hogy neked hogyan sikerül azt megvalósítanod. szóval csináld, kísérletezz, aztán majd kialakul.

2021. aug. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Baluba ***** válasza:
100%

De, a kód mennyiségét rendszerint sorban mérjük, és "fiatal" korban ez egy elég jó mérőszám. A minőség természetesen más, de azt hiába kérdezem meg, a saját kódját mindenki jónak tartja.


Visszatérve az eredeti kérdésre: Szerintem hitelesen gimis matekról tudsz beszélni, annál magasabb szintről nem, ilyenből viszont már most is rengeteg anyag van. Programozás esetében valamivel jobb lehet a helyzet, ott beszélhetsz a programozás alapjairól (szintén sok elérhető magyar anyag), az általad ismert valamelyik nyelvről (bár a C esetében szerintem magyarul sem tudsz újat mondani.), vagy ha van valamilyen terület, amivel többet foglalkoztál, akkor arról.


Összefoglalva, én az első válaszolóval értek egyet, PHP magyarul.

2021. aug. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igyekeztem nem vitatkozni a válaszokkal, csak további részleteket osztottam meg. Emellett nem várom el, hogy konkrét témát mondjanak a kedves válaszolók, csak szerettem volna felmérni, mire lehet igény. Köszönöm.
2021. aug. 6. 22:24
 10/15 anonim ***** válasza:
49%

Amit #7 ír, annál én keményebben fogalmaznék. Sok olyant láttam, hogy önként és dalolva, csak magáért a dologért beleállt valaki valamibe, és pár év alatt meg is kedveltette mindenkivel. Ekkor hirtelen megzápult a feje, és fennhangon hirdetve, hogy senki nem állt melléje, mindenki csak kritizálta, dobta az egészet. Én ezt mellesleg rendkívül undorítónak találom, mert az átlagember megszereti a sportversenyt (sportban láttam lyeneket), elkezd rá célzottan készülni, vagy csak februárban beírja a naptárába, hogy mikor lesz pontosan júliusban, aztán egyszercsak kampó. De főleg az az agyatlan benne, hogy bárki előre figyelmeztette, hogy ezt egyedül kell véghezvinned, sőt, ellendrukkerekkel, a válasz az volt: nem baj, magáért a dologért csinálom. Aztán egyszercsak elkezdi hangoztatni az ellenkezőjét. Az ilyen embert el kellett volna kerülni.

Na persze, ezzel párhuzamosan az igaz, amit még ír, hogy mindenki csinálhatja azt, ami jólesik, ha nem illegális. :D


Egyébként, kérdező, VIK-esként, ha valamennyire lősz a szakmához, pár itt-ott végrehajtott "piac"-kutatásból kiderül, mi az, amit mondjuk elektrotechnikából többen nem értenek. Ez elhanyagolható erőfeszítés a sorozat elkészítéshez képest, jó próba lenne, ha ezt nem bírod... Egyébként elektroból jöhetne szép kis példaanyaggal az elemi hálózatszámítás, Kirchhoff törvények, csomóponti potenciálok, hurokáramok, satöbbi ugyanarra a hálózatra melyik miben jobb, milyen előjeleket lehet megsaccolni bárhogy, hogy befolyásolja ez az eredményt, satöbbi. De persze egy fecske még tavaszt sem csinál.

2021. aug. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!