Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan illeszkedjek be az új...

Hogyan illeszkedjek be az új sulimba?

Figyelt kérdés

Idén leszek kilencedikes, az előző osztályomban eléggé kiközösítettek (tisztelet a kivételnek) és idén nem szeretném elrontani a hátralevő 5 évem a szakközépben :/

Nem szeretnék népszerű lenni, de jó lenne mondjuk egy olyan embernek lenni az új osztályba akihez odamennek és barátkoznak vele.. (természetesen ez fordítva is így lenne)

Van 2 évfolyamtársam akik idén az osztálytársaim lesznek, de csak látásból ismerjük egymást. Kezdjek el velük ismerkedni?

Ja és másik településen lesz a suli, ott már páran ismerik egymást



2021. aug. 5. 09:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha elég nyitott leszel,jön magától is a barátkozás,kiközösíteni pedig biozztosan nem fognak.

Egyébként igen,elkezdhetsz a volt évfolyamtársaiddal is beszélgetni.

2021. aug. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A volt évfolyamtársaidnál talán a kezdeményezés kapcsán egyszerűbb lesz, ha már látásból ismerősök vagytok. Továbbá a közös tanárok az iskolából, iskolai rendezvények szintén lehet téma.


Nincs azzal gond, ha lassan nyitsz. Adj magadnak időt :) Engedd meg magadnak, hogy a saját medrében alakuljanak a közösségen belüli kapcsolatok!

2021. aug. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy új iskola mindig tiszta lap :) Nem írtad ugyan, hogy miért közösítettek ki, de az új helyen ezt nem is tudja senki, hogy ki voltál közösítve.

Legyél kedves mindenkivel, mosolyogj sokat és próbálj beszélgetni azokkal, akiket szimpatikusnak találsz. Az, hogy néhányan már ismerik egymást, csak az első pár hétben számít, nekik kicsit könnyebb lesz az elején. Utána úgyis alakulnak a barátságok.

2021. aug. 11. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én leírom a tapasztalataimat, de nekem rosszul sült el. :(


Első napon, amikor bementem a suliba, senki sem köszönt, és le se ültek mellém ismerkedni. :(


Faluból megyek egy nagyvárosba, napi 2,5 óra az oda-vissza út, és időm nincs tanulásra, rohadt fáradt vagyok.


Jeles tanuló voltam, de most 3-asra leromlott az átlagom.


Első héten próbáltam szólni pár embernek, de mindig úgy érztem, hogy teher vagyok, mert úgy válaszoltak, hogy "aha, ok, ja" semmi beszélegetés nem volt.


Az osztálykirándulás is egy rémálom volt.


Azóta sincs barátom, de már nem is érdekel, mert sulit fogok váltani, ahol pár régi ismerősöm is van, semmivel nem gyengébb a szint ott sem, mint itt.


Remélem te jobban jársz, de ha ulyen az osztály sajnos nem tudsz mit csinálni. ;)

2021. aug. 14. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
#3 -as azért mert mikor megismertek akkor nagyon érzékeny voltak, később pedig elterjesztették hogy egy kígyó vagyok és kibeszélek mindenkit (hozzáteszem hogy ezt azok csinálták akiknek mindennap én voltam a témájuk)
2021. aug. 15. 20:36

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!