Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fontos!! Vélemények a Jaschik...

Fontos!! Vélemények a Jaschik Álmos Művészeti Szakgimnáziumról és a BEKK Kollégiumról Budapesten??

Figyelt kérdés

Milyen a légkör? Milyenek a tanárok? Azt következtetem, hogy mivel művészeti suliról van szó, elég open-minded lehet, de érdekel, hogy ez igaz e? Minddn érdekel, amit tudsz mondani vele kapcsolatban.

Ha tudnál mesélni a kollégiumról is, az sokat segítene. Ott milyen a légkör összességében, hány ember van egy szobában, lehet e kérvényezni, hogy egyedul legyel egy szobaban? Milyenek a körülmények, higénikus?

Mennyire szigorú a koli összességében, lámpaoltás meg ilyenek. Ha hétköznap szeretnél kimenni a kollégiumból akkor max hány óráig lehet, engedékeny ilyen szempontból a vezetőség? Olvastam, hogy egy heten 2x lehet kimenot kerni, ami tanulasi idon belul van. Meddig tart ez a tanulasi ido, es hanytol, muszaj ott lenned akkor is ha tegyuk fel nincs tanulni valod, vagy hamarabb vegzel vele? Hogy mukodik ez az egesz? Nagyon koszii ha segitesz<33



2021. aug. 5. 10:20
 1/2 anonim válasza:
Szia, milyen volt a benyomásod? Megbántad már hogy idejöttél? :D (jaschikos végzősként én nagyon...) mellesleg ha innen egyetemre is akarsz menni, ne várd el hogy a tanárok megadják neked a szükséges tudást érettségihez mert nem fogják, leadják a témákat s jegyzeteld le meg tanuld meg otthon...
2021. szept. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Én a Jaschikban tanulok és most vagyok másodéves/10-es.


Eddig ezek a tapasztalataim:


Légkör:

Nyomott. A diákok depresszívek, 0 jövőképpel és “szarok bele” életérzéssel. Első évben ezt nem érted meg, de a második évedre teljesen átérzed. Sokaknak ez az iskola a mélypont, mert az iskola egy káosz. A tanárai kedvesek, viszont nem nyújtanak maximális segítséget.


Tanárok:

Mint írtam, nincs maximális segítség. Sokan a saját világképüket erőltetik (pl.: az emberiség sorsa, vallás, politika). Én szeretnék emelt szintű érettségit tenni, viszont erre a tanáraim reakciója ezek voltak:

- sajnos az iskolában nincs, aki fel tudna készíteni (matematika)

- Ne dolgozz ki tételeket, az felesleges. Olvasgasd a tankönyvet (történelem).


Az iskola vezetősége rossz. Nem értesítenek időben, vagy rossz infót adnak meg. Ez kihat a tanárok és diákok viselkedésére is (szar minden egyes ember kedve). A tanárok hozzáállása pedig a diákokat bélyegzi meg.


Ha szorgalmas vagy/eszesebb vagy, akkor könnyű jó jegyeket szerezni. Sokan a bukás élén táncolnak. A média szakok (fotó, animáció, grafika) nem rendelkeznek eszközökkel. Évek óta tart ez a helyzet, de semmi sem történt, pedig minden diáknak (kb 700 fő) havonta kell művészeti alapítványi díjat(?) fizetnie.


Az iskola valóban nyitott, viszont a vezetőség próbál konzervatív lenni. Azt a képet akarják mutatni, hogy a diákok mind ügyesek, remek egyetemekre mennek, ilyen-olyan versenyeken vesznek részt, de ez nem igaz. A diákok nyitottak, a vezetőség már kevésbé. Itt lehet 6 színű hajad, fiktív neved a karaktered után és még a szexualitásod, szexuális orientációd is szabad téma.


Nem ajánlom az iskolát. Elveszi a kedved, nem hagy neked kibontakozási lehetőséget és rosszul fogod magadat érezni. Ha teheted, menj másik iskolába. Sokaknak a Jaschikban ez nem sikerült, vagy lusták meglépni. Minden esetre, ne gyere ide.


Az általad leírt kollégiumot sajnos nem ismerem.


Remélem, hogy tudtam segíteni a válaszommal!

2021. nov. 24. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!