Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen már rögtön az első...

Egyetemen már rögtön az első héten rengeteget kellesz tanulni vagy ezt hogy képzeljem el?

Figyelt kérdés

Szeptembertől ha minden jól megy egyetemre megyek. Pótfelvételivel jelentkeztem.


Mire számítsak? Milyen ott az élet? Már az első hét kemény seggelésről fog szólni? Vagy miképp kell ezt elképzelni?


Nagyon kíváncsi vagyok.



2021. aug. 7. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem, de lesznek mar feladatok. Erdemes az elejen (elso par het/elso 1-2 felev) megtanulni a fontos targyakar normalisan, utana a tobbi menni fog siman. Nekem volt olyan, hogy az elso heten kiadtak, hogy mit kell tudni a kovetkezo orara, rengeteg volt, de megcsinaltam, es aztan kiderult, hogy vegul is az a tudasom vegigvitt majdhogynem vegig.
2021. aug. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez a szaktól is függ. Van ahol a szorgalmi időszak húzósabb és a vizsgaidőszak lazább, van ahol fordítva.
2021. aug. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az első hét kicsit lazább, mindegyik tárgynál el fogják mondani a tematikát, a kötelező irodalmat (ha van), követelményeket, a számonkérés mikéntjét... A második hétre már biztosan lesz tanulnivalód. De szakfüggő.
2021. aug. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egészségügy
2021. aug. 7. 22:15
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez igazából szakfüggő is.


Nekem sosem vált be a folyamatos tanulás, persze voltak órák ahova pl kellett hetente prezentációt csinálni, de én tipikusan az a "még van időm" ember vagyok, egyszerűen szükségem van arra, hogy közelegjen a ZH/vizsga, hogy elkezdjek stresszelni, és komolyan vegyem a készülést, szóval én mindent a legvégére hagytam, ilyenkor ment a napi 7-8 óra tanulás :D

2021. aug. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ milyen szakra mész, milyen alapokkal érkezel, stb. Pl én első félévben elvoltam a gimis tudásommal. Persze tanultam új dolgokat, de messze volt a tanulási ingerküszöbömtől az elvárt szint. A gimis tanárom vaskalaposabb volt és nagyon jó alapjaim voltak.

Seggelni még azóta se kellett soha, de ez a szak sajátossága. (Reál szak, matekot nem seggelünk)

2021. aug. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kórházi ápoló szakról van szó.


De akkor a lényeg, hogy kiégni nem szabad. Mert akkor vége.

2021. aug. 7. 22:43
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én igaz OKJ-n végeztem ápoló szakot, de ott sem volt könnyű. Például egy anatómiát szerintem folyamatosan kell tanulni, vagy éppen egy latint, mert a vizsga előtt az a mennyiség k*rva gáz lenne.

Szerintem lesznek lazább tárgyak, amiket meg lehet oldani kis odafigyeléssel is, de nyilván lesznek húzósabbak is, ahova szerintem nem lesz elég a vizsga előtti pár nap.

Sok sikert, én is most kezdem az egyetemet, csak én dietetikus szakon, kiváncsi vagyok én is, milyen lesz ez az egész.

2021. aug. 7. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
21%

Kellesz...


Nem ismerjük a külföldi szokásokat.

2021. aug. 8. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen kicsit lazulós hét általábban.Bemutatkoznak,elmondják a tematikát,a követelményeket és utánna,ha marad idő belekeztek az anyagba majd.A második hét már keményebb ott már ténylegesen haladás lesz,de az se vészes még.Àltalábvan az első zh és vizsga szokott még vízválasztó lenni.Annyi a lényeg,hogy lényfes hétről-hétre tanulni és a zh és a vizsga időszak se lesz annyira kemény(több szabadidőd marad,amit feltudsz használni plusz tanulásra vagy pihennésre)
2021. aug. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!