Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanácsot szeretnék kérni! Ti...

Tanácsot szeretnék kérni! Ti mit csináltok a gyerek régi tankönyveivel?

Figyelt kérdés
Tartogassam, vagy irány a kuka?

2021. aug. 8. 13:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Őrizd meg. Nekem sokat jelentene, ha meglennének a régi könyveim. Majd felnőttkorában eldönti, mit szeretne velük kezdeni.
2021. aug. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Adjátok oda szegényeknek, vagy asjátok el pénzért, miért kéne kukába rakni?
2021. aug. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk iskolai papírgyűjtésbe lett odaadva, amit már nem használtunk.
2021. aug. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#3 hanyadikosak a gyerekek?
2021. aug. 8. 14:13
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Már mindketten egyetemisták. De ezt még középiskolásan kezdtük el. Odajöttek megnézték mi kellhet megtartották, ami nem kellett ment a gyűjtésre. Egy két emléket meg az ellenőrzőt tartottuk meg pl: elsős füzetekből 1-1. Pl: egy tudta hogy nyelv irányban megy tovább/nyelvvizsgázik hasznos lehet. Akkor kiválogattuk azokat a nyelvkönyveket (ott sem tartottunk meg mindent), amiből ehhez hasznot tud húzni. A másik pincér lett ott egyértelműen nem kellett semmi, szóval ő átnézte ami kellett neki megtarthatta, ami nem azt kiraktuk de hát nem maradt sok értelemszerűen a szakmája okán nem is kellett. Emlékeket elsős korából tartottunk meg inkább.

Mit ajánlatos megtartani ha fiatalok a gyerekek: a négy érettségi tárgyhoz használható könyveket (matek-magyar-töri-nyelv)+ atlaszok, ha van ami különösen érdekli és sanszos hogy később menni fog vele tovább akkor azt. De felesleges tartogatni csak porosodik, persze a gyerekek kötődnek hozzájuk biztos érzelmileg meg egy kicsit a szülő is, de szerintem meg is lehet kérdezni ha elég idősek már, hogy mit gondolnak lesz e még rá szükség.

2021. aug. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ha nem tartogatod, akkor gyújtósnak jó lesz. A NAT most változott, szóval hacsak nem tavaly volt 1/5/9. osztályos, már nem fogod tudni használni a könyveit kb arra sem, hogy továbbadd. persze attól is függ, hogy milyen kiadó milyen könyvei. Pl az OFI környezetismeret könyvei hemzsegnek a hibáktól. Mondhatni, szerencse is, hogy 1-2. osztályban már nincs környezet, mert így kár is tanulni (nem, nem szerencse, a magyar közoktatás egyik nagy tragédiája :'( )

Szóval nem veszítesz semmit, ha eltüzeled, vagy szalonnát süttök rajta. Ami fontosabb könyv, vagy ritkábban változik, az úgyis tartóskönyv, vissza kellett adni év végén. nem véletlen, hogy nem mindet ;)


(én gyűjtögetem, de jelenleg tanulok is, szóval szükségem van rájuk, amíg még használhatók)

2021. aug. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Dobd ki sok hasznát úgysem veszed kivéve középiskolai tankönyveknek, de abból is csak, ami az érettségihez / szakmához kell.

(Tesómmal 1 év van köztünk ugyanabba az általánosba jártunk, de így se egyeztek meg a tankönyveink)


Maximum első osztályból megtartanék 1-2 füzetet , könyvet emléknek.

2021. aug. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

3*12 év könyveit idén vittük el papírgyűjtésbe (iskolai). Az első írásfüzetet meghagytuk, meg nekem (másod éves egyetemista vagyok) pár gimis könyvet, ami még kellhet, illetve amit kár kidobni, és el lehet adni, azt eladtam.


Kb 300 kg könyvről és füzetről van szó. Szerintem nincs értelme őrizgetni, 1-1-et jó eltenni emlékbe, de amúgy kuka....

2021. aug. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elsős, másodikos dolgok közül pár maradt emléknek, amíg nem érettségiztem le, az érettségi tárgyak könyvei maradtak 9. osztályig visszamenőleg, minden más pedig ment a papírgyűjtésbe. Maximum helyi ingyenes FB csoportban/Marketplacen meghirdetheted ingyen, pénzt nem fog adni érte senki, mert ingyenesek a könyvek + kb évente változnak.
2021. aug. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#7 füzetet elrakni esetleg, hogy másik gyerek használja a jegyzetet?
2021. aug. 9. 17:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!