Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 30 felett újra érettségizett...

30 felett újra érettségizett egy tantárgyból emelt szinten lehetséges?

Figyelt kérdés
14 éve érettségiztem, és jövőre jelentkeznék főiskolára, ehhez viszont kell egy emelt szintű érettségi. Munka, gyerekek mellett hogyan oldotta meg? Aki hasonló cipőben volt, leírná a tapasztalatait?!

2021. aug. 11. 08:16
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Korhatár nélkül lehet, jelenleg 42ezer forint.
2021. aug. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bátyám 35 évesen érettségizett. Neki egyedül matekból kellett mert amiatt nem lett meg neki a bizonyítványa csak egy papírt kapott arról hogy mik lettek meg és anno mondták neki ha matekból leérettségizik sikeresen akkor megkaphatja a kék bizonyítványt. Persze elhanyagolta mert elment dolgozni inkább és az úgy neki jó is volt, meg ami szakmát kitanult munka mellett ahhoz nem kellett érettségi akkor még.

A szakmájában előrébb lépett amihez már illő lenne egy mérnöki diploma mert olyan magas szintre lépett a ranglétrán és annyi tapasztalata van hogy a cégnél úgy döntöttek beszervezik levelezőszakos egyetemre és mondták neki hogy az érettségit előtte sürgősen szerezze meg. Volt rá kb fél éve hogy 4 tanévnyi anyagot megtanuljon hogy letudjon vizsgázni, fizettek neki egy magántanárt akihez heti 3x járt órára felkészülni meg otthon is sokat tanult. Aztán letudta az érettségit mondta hogy nem volt egyszerű de mivel nagyon odatette magát és minden szabadidejét ebbe tette bele úgy hogy ott volt a két kisgyerek, munka, házkörül is voltak teendői. Az tény hogy ez idő alatt meg ameddig csinálta az egyetemet nagyon nem volt magán élete mert az mind erre ment rá, de mivel meglett neki minden már lassan 2 éve van meg a diplomája és sokkal jobb fizetése emiatt egy jó munkakörbe így tökéletesen elvan és kényelmesebben is élnek meg persze több lett a szabadideje is. Tehát már neki megtérült ez a dolog és nem bánta hogy egy időre minden szabadidejét erre áldozta fel. Még karácsonykor is tanult amikor a gyerekek csendes pihenőn voltak.

2021. aug. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A 2 gyerekre vigyázott a férjem, és igen, elmentem érettségizni, azóta lassan már diplomázom is (37 vagyok amúgy) :) Semmi különös, mély levegő és csinálni kell! Amúgy én azt tapasztaltam, hogy sokkal könnyebb volt most, mint annak idején, sokat fejlődik az ember felnőtt korában, másképp állok a tanuláshoz és a vizsgákhoz is, magabiztos vagyok, erős, terhelhető, 18 évesen ennek töredéke se ment volna.
2021. aug. 11. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!