Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Iskolakezdési kiadások -...

Iskolakezdési kiadások - miért számolják hozzá azt, hogy ruházat?

Figyelt kérdés
Miért kell iskolakezdéshez új ruhát venni? Még azt megértem, amikor a szocializmusban kötelező volt az iskolaköpeny, és azt meg kellett venni (de azt is csak akkor, ha a gyerek az előző évit elhordta, kinőtte). De most miért kéne új ruhát venni szeptember 1-re? Mi köze az új ruhának az iskolába járáshoz? Marketing? Rá akarják beszélni a szegény családokat, hogy vegyenek új ruhát a gyereknek, ok nélkül?

2021. aug. 11. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Ünneplőre gondolsz, netán tesi ruha?

Ha nem, akkor ez így van leírva, hogy "Új ruha"? Mert szerintem ez durva azért😅 nem kötelezhetnek senki erre. Van aki aműgy is venne, ha nem lenne ez felírva, akinek meg nincs pénze, amúgy sem vesz, szóval felesleges túl gondolni.

2021. aug. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Sulis nyakkendő minden iskolában kötelező szerintem.
2021. aug. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

#1, arra gondol, hogy sokan vásárolnak ruhákat a gyereküknek iskolakezdés előtt.


Kérdező, amíg a gyerek otthon van nyáron, addig jó a kopott, kinyúlt, foltos stb. ruha is. Sokan otthon olyan ruhákat hordanak, amit utcára nem vennének fel. Viszont az iskolába járáshoz rendes ruha kell minden napra. A tavalyiakat valószínűleg már kinőtte a gyerek, vagy elkoptak, szóval célszerű iskolakezdéskor venni az újat. Azért számolják hozzá, mert az iskolába járás miatt szükséges a több és rendesebb ruha.

2021. aug. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Amikor a lányom iskolás volt, mi évről évre belefutottunk abba, hogy ami tavasszal, nyár elején jó volt rá, szeptemberben már nem. Nyáron meg kimondottan nyári rucikat hordott, azokat suliban nem vehette fel.
2021. aug. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
42%

"ami tavasszal, nyár elején jó volt rá, szeptemberben már nem"

Pont ez az a része, ami nem érdekes, mert semmi köze az iskolakezdéshez: amúgy is kinőné, az iskolától teljesen függetlenül.

Arról van szó, amit a 3. válaszoló írt.

2021. aug. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
DE, igaza van a 4-nek, mert attól, hogy iskolakezdés nélkül is kellenének ezek a ruhák, a szülö nem veheti meg késöbb, mert addig is kell valami ruha a gyerekre, azaz a kiadás egybeesik az iskolakezdéssel és a sok egyéb kiadással.
2021. aug. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
92%

Oh, már értem #3. Azt hittem a suli felől Kell új ruhát venni, de már értem.


A szülők azért is vesznek, mert ahogy a #3 is írta, kinövi a ruhákat, ez leginkább kicsiknél igaz, főleg ha nincs testvér, hogy a használtat hordja.

A régebbi pólókat elhordják otthonra, így akár összekenik stb...


De sokan letudják az őszi ruha vásárlást is ilyenkor, maximum a télit kell bepótolni már.


Aztán ha középiskoláról beszélünk, ott inkább a megszokás marad, meg az akciók ugye (nyár végi, akciós bevezető ár stb...), ahogy írtad, hogy marketing.

2021. aug. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

Ünneplő, torna-felszerelés.


Sok kisgyerek oviba melegítőbe jár, ott az udvaron mászni, homokot túrni, egész nap a földön, szőnyegen játszani pont megfelelő. Suliban is sok gyerek van melegítőben, de pl a fiam csak farmerban, vagy vászonnadrágban megy. Mondjuk ugyanúgy a földön játszik és délutánra nyakig tiszta kosz, de legalább "rendes" ruhát ganéz össze.

mondjuk én nem számoltam bele a sulikezdésbe, mert ruhája előtte is volt, és ahogy nő, sulitól függetlenül is kell újat venni, max az összetétele változik a szekrény tartalmának.

2021. aug. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát én gyerekként egy év alatt kb. 10 ruhadarabból kinőttem nyolcat minimum, szóval muszáj volt venni.
2021. aug. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!