Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez tényleg igaz a kreditátvéte...

Ez tényleg igaz a kreditátvétellel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Elvégeztem már egy felsőoktatási szakképzést, szeptembertől pedig kezdem az alapképzést. Mivel szeptembertől lesznek olyan tárgyaim, amelyeket már korábban megcsináltam a felsőoktatási szakképzésen, ebből kifolyólag ezeket elfogadtathatom. (Az már más kérdés, hogy elfogadja-e a bizottság, de itt most nem is ez a lényeg.)

Köztudott, hogy az előírt kreditösszegnek meg kell lennie az adott szakon félév/év végén. Viszont tényleg igaz az, hogy, ha elfogadtatok egy tárgyat, akkor azután a tárgy után nem kapom meg a kreditet? Magyarán csak akkor kapom meg egy tárgy után a kreditet, ha szimplán rendesen teljesítem a tárgyat? Viszont, ha ez tényleg így van, akkor valaki magyarázza már el legyen szíves, hogy akkor mi értelme van így ennek az egésznek? Mert ezek alapján, ha elfogadtatok több tárgyat is, akkor nem lesz elég kreditem félév/év végén és átraknak fizetősre, nemde?



2021. aug. 15. 12:22
 1/3 anonim ***** válasza:
87%

Pont az a lényeg, hogy a kreditet megkapod érte.


Különben pl ha 30 kreditnyi tárgyat elismernek, de kredit nem jár érte, akkor ezt a 30-at mégis mivel pótolja az ember, hogy meglegyen a 210 kredit diplomáig?

2021. aug. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az összes teljesített kreditbe beleszámít, de az adott félévben teljesítettbe nem.

Ahhoz, hogy államin maradhass, egy év alatt 36 kreditet kell teljesítened.

Ha minden tárgyat felveszel, az kb 56-66 kredit/év. Tehát valamennyit mindenképpen be tudsz számíttatni, csak oda kell figyelni, hogy mikor, és mennyit. Ha esetleg így se lesz elég, akkor lehet felvenni nem ráépülős felsőbbéves tárgyat, vagy pár szabadon választhatót.

2021. aug. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

De jól írod kedves kérdező.


A diplomádhpz ugyan teljesített kredit lesz, viszont ahhoz, hogy ne soroljanak át fizetőse minden félévben elegendő mennyiségű tárgyat kell teljesítened.


Akkor igazán nehéz, ha össze-vissza minden félévről vannak a tárgyak, és nem tudsz komplett féléveket elfogadtatni.


Az egyetem köteles biztosítani még így is, hogy elegendő tárgyad legyen, azaz köteles kiírni 30 teljesíthető kreditet.


Tehát tegyül fel, hogy megtörtént az elfogadás, valamennyit elfogadtak, valamennyit nem.


Ha mondjuk első félévedben a félév szerinti 30 kreditből 16-ot elfogadtak, és 14-et tudsz erről a félévről felvenni, akkor a hiányzó 16 kreditet más féléves tárgyakkal kell pótolnod.

2021. aug. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!