Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemen nappali vagy esti...

Egyetemen nappali vagy esti tagozatosnak éri meg inkább lenni? Az egyetemi kollégiumból mikor kötelező hazamenni?

Figyelt kérdés

Igazából csak most voltam kilencedikes gimiben, de az egyetem mindig nagyon érdekelt, és szerintem jobb, ha előre tervezek, nehogy valami váratlan dolog miatt bepánikoljak (még akkor is, ha gyakran improvizálok)


(Amúgy hehe, kettőt is feltettem :3)



2021. aug. 17. 13:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Nappali vagy levelező tagozat van, utóbbit azok választják, akiknek teljes állása van mellette és dolgozniuk kell, hogy fenntartsák magukat. Általában (de nem minden esetben) levelezőre olyanok járnak, akik kicsit idősebbek, már másoddiplomát csinálnak, vagy ahhoz hogy magasabb munkakörbe kerüljenek kell plusz végzettség, stb.

Gimi után nappalira szoktak menni általában.

Az egyetemi kollégium más, mint a gimis, onnan kolija válogatja, de van, hogy évekig nem szokás hazaköltözni, valaki nyáron is ott marad például, de a többség kéthetente haza szokott járni.

2021. aug. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a választ
2021. aug. 19. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!