Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanszereket vegyek az...

Milyen tanszereket vegyek az EGYETEMRE?

Figyelt kérdés

Mit vegyek? Mire van szükség?


Mi minden kell?

Pl. Kell venni könyvborítót, vagy már az Egyetemen nincsenek könyvek? Szövegkiemelő?....



2021. aug. 18. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Könyvborító nem kell. Könyvek sincsenek. Jegyzetekből tanulsz, akkor kell a könyv ha nagyon kell az anyaghoz. Bár ez szakfüggő is. Füzetek kellenek, és 1-2 toll, de célszerűbb lefűzhető lapokat venni és arra írni órán majd berakni a megfelelő mappába.
2021. aug. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szövegkiemelő is jól jön, de én azt vizsga előtt szerzem be.
2021. aug. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Borító minek? Ha tudsz vigyázni a könyvedre (max. ha olyan szak van pár "alapkönyv" arra lehet érdemes). Szövegkiemelő ha amúgy is szoktál használni. Ceruza (lehetőleg töltő ceruza). Nálunk javasolták, hogy ceruzával jegyzeteljünk, mert az kicsit koszosabb papíron is fog mint a golyóstoll, kevésbé fogy ki stb. Tollak. Ha olyan szakon vagy egy komolyabb számológép nem árt (sin, cos, tg, ezek arcusai, sinh, cosh és társai biztos kelleni fognak, ln, e^x, x^y hatványozás, y-ik gyök). Érdemes nagyobb kijelzős számológépet nézni, nagyobb billenytűkkel mert ha gyorsan kell számolni sokat kisebb a félre ütés esélye. Ha olyan a szakod nem árt ha van rajta oktális és hexadecimális számrendszer is. Általában az első években nem kell a nagyon "csilivili" 100 eFt-os zsebszámológép, úgyse fogsz nagyon más funkciót használni. Érdemes egy laptop (jobb tablet), ha meg olyan a szakod egy asztali gép sem biztos, hogy hátrány. Szintén szaktól függően vonalzók, körző, szögmérő.
2021. aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Ha gépészmérnök leszel, akkor 2 derékszögű vonalzó, 0.35-ös, 0.5-ös és 0.75-ös rotring, körző.


Ha nem ilyen jellegű, akkor 10 kockásfüzet, 15 toll és hello.


Elektronikus jegyzeteid lesznek, szóval teló/laptop legyen.

2021. aug. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez szaktól is függ. Én a közgázra jártam, ott jegyzetfüzet vagy -papír, toll, számológép nagyjából elég is volt. Kellett venni jegyzeteket, de azt előre nem érdemes megvenni, az adott tanár előre megmondja, hogy mi kell. Szövegkiemelő is hasznos lehet.
2021. aug. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha humán szakra mész:


laptop + 1 füzet + 1 toll + 1 szövegkiemelő


Nem kell borító meg tolltartó ez nem az általános iskola...


Bár nem minden szakon volt így, de nálunk 3 év alatt elég volt egy füzet. Az órák diáit elküldte nekünk a tanár, általában diasorokból kellett felkészülni. A tankönyvek online is elérhetőek voltak.

2021. aug. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

kiegészítem:


én vagy laptopról tanultam, vagy kinyomtattam és akkor szövegkiemelővel kiemeltem mindent ami fontos volt.

2021. aug. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy milyen egyetemre mész. Például ha műszaki területre mész és akkor kelleni fog szögmérő, vonalzó, rotoringceruza, körző, rengeteg féle ceruza.... De, hogy milyen speciális dolgok kellenek azokat minden egyes tárgynál elmondják.


Már pár éve egyetemista vagyok, de eddig csak egy könyvünk volt, a többi mint jegyzet vagy diasor vagy semmi hivatalos jegyzet a tárgyból. Azokat ajánlom kinyomtatni, nem fontos összefüzni. Nekem a kedvenc nyomtatási módom, hogyha belépsz az adobe readerbe és ott beállítod, hogy füzet és akkor egy oldalra kettő oldalnyi szöveg kerül, nekem ez vállt be.


Kelleni fog toll ami kék, ha szereted a színes tollakat akkor az is jól lehet. Ajánlok 3-4 színes ceruzát és egy rottringot is és egy radírt.


Nagyon jól jön ha van szövegkiemelőd.


Ajánlok egy nagyobb kijelzős laptopot, szerintem olyan laptopot érdemes ami 250ezer Ft felett van, ezek a laptopok már eléggé jók és eléggé sokáig tudod őket használni. De ha neked az jobban tetszik akkor vehetsz egy asztali gépet is, ott már olcsóbban is lehet eléggé jó gépet kapni, de ebben az esetben ajánlok mellé egy olcsóbb tabletet is.


Ha olyan helyre mész akkor ajánlok egy számológépet is. Ha matekosabb helyre akkor szerintem a legjobb: [link]

2021. aug. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Post itek, szövegkiemelők, golyóstoll (nem árt pár szín, pl kék, piros, fekete, de a kék a fontos íráshoz pár db)

Akár színes tűfilcek aláhúzni, 15 cm es vonalzó


Lefűzhető előre lyukasztott lapok, ezekre jegyzetelek, majd tárgyanként lefűzöm egy gyűrűskönyvbe.


Emellett egy A4es mappa a lapoknak, iratoknak, bárminek.

Emellett néhány alapabb füzet kellett jegyzőkönyvnek, meg néhány ,,bugyi".

2021. aug. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát! :)
2021. aug. 30. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!