Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tantárgyakat vegyek...

Milyen tantárgyakat vegyek fel az első félévben, és mennyit? Az egyetemen hogy működik a bejárás, ha nem mész be mindig akkor igazolatlant kapsz?

Figyelt kérdés
A BGE - KVIK-turizmus-vendéglátás szakára fogok járni.

2021. aug. 19. 17:30
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Beiratkozásnál kapsz egy tantervet, hogy miket kell teljesítened és milyen sorrendben. A bejárási követelményekről pedig az adott kurzuson az adott tanár fog tájékoztatni.
2021. aug. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Gyakorlatokrol 3 hianyzas/felev/targy, ha több akkor kirugnak.


Eloadas nem kotelezo de hasznos

2021. aug. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
De buta vagyok, nem rugnak ki 😂 nem kapsz alairast, nem mehetsz vizsgazni.
2021. aug. 19. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A sulid honlapján, vagy a Neptunban lennie kell egy mintatantervnek, ahol félévekre lebontva le kell írniuk a tárgy nevét, kódját, kreditszámát. Az alapján tudod őket felvenni.

A jelenléti oktatásnál nem emlékszem hány óra után tagadták meg az aláírást (1,5 hónapig volt nekem olyanom🥺, most kezdem a második évem), de online-nál 4-5 meg nem jelenés után nem engedtek vizsgázni, mert nem adták így meg az aláírást.

2021. aug. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mintatanterv alapján veszed fel a tárgyakat.

Utána a tanár az első órán elmondja a követelményeket, azt is, hogy mennyire kötelező bejárni.

2021. aug. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A mintatantervet kövesd, abban pontosan le van írva melyik félévekben melyik tárgyakat kell felvenni, ehhez tartsd magad. Én első félévben szabadon választott tárgyakat még nem vettem fel, de igazából annak sincs akadálya, csak szerintem jobb ha előbb az ember egyáltalán csak megszokja a szakot.

A hiányzás pedig változó, ezt az első órákon majd minden tanár elmondja és valószínűleg benne lesz még a tárgytematikában is. Nálunk a legtöbb tárgy óráira kötelező volt bejárni (sokszor előadásokra is), max. kétszer lehetett hiányozni, azon felül megbuktattak (nálunk nem volt aláírás meg vizsgakurzus stb. sem, újból fel kellett venni a tárgyat, bejárni, végigcsinálni mindent).

2021. aug. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A tárgyfelvételnél is ki fogja írni a Neptun, hogy melyik az ajánlott félév, de a mintaterveknél is ellenőrizheted😊
2021. aug. 21. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!
2021. aug. 30. 15:49
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
1 választhatót mindenképp célszerű a kötelezők mellé
2021. szept. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!