Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék sebész?

Hogyan lehetnék sebész?

Figyelt kérdés

Idén kezdem az egyetemet. Az a helyzet, hogy nem igazán látok még bele az orvosi életbe (nem nagyon van orvos ismerősöm). A szakválasztástól még nagyon távol vagyok persze, de szeretném megismerni a lehetőségeimet már jó előre.

Igazából a sebészet kifejezetten érdekel, de nem tudom, mennyire lenne nekem való szakirány. Ha van köztünk sebész, összefoglalná röviden, hogy milyen?

Illetve valaki szolgálhatna hiteles infókkal a szakválasztás tekintetében nagyjából mindenről, csak hogy tisztázódjanak a fejemben a dolgok.

A leglényegesebbek: Mennyire van külön a gyermek- és a felnőttsebészet? Mennyire válnak el egymástól a sebészeten belül az egyes szakágak (pl. melkassebészet, kézsebészet, szívsebészet, ... )? Milyen esetekkel foglalkozik egy általános sebész?

Hálás köszönettel várja válaszaitokat egy meglehetősen hézagosan tájékozott orvostanhallgató. :)



2021. aug. 21. 03:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemi évek alatt minden szakág területén lesz gyakorlat. Akkor eldöntheted, hogy melyiket választhatod. Sebészetnek több ága van , de mire végzel, megismerkedsz velük.
2021. aug. 21. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem vagyok sebész,így ledig a tapasztalatokról sem tudok neked mesélni,de a 6 évnyi egyetem alatt bőven el fogod tudni dönteni,hogy milyen szakirány is való neked,hisz egy csomó sebészeti gyakorlatod is lesz.


De még az is lehet,hogy nem js a sebészet fog neked megtetszeni,hanem pl.fül-orr gégészet vagy a radiológia.


:)

2021. aug. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szakot igazából akkor kell választanod, amikor lediplomázol és jelentkezel a rezidensi rendszerbe egy meghirdetett álláshelyre. Addig minden szakterületbe beleláthatsz többé-kevésbé. Könnyen lehet, hogy végül (ahogy előző hsz. írta) nem is maga a sebészet, hanem egyéb, félig sebészetes-félig nem sebészetes szakma fog megtetszeni. Ilyen például a szemészet, fül-orr-gége, nőgyógyászat, urológia.


"Mennyire van külön a gyermek- és a felnőttsebészet?, Milyen esetekkel foglalkozik egy általános sebész?"

Kezdjük annál, hogy az általános sebészek legtöbbször a hasüreggel foglalkoznak (nem kizárólag). Ebből van külön felnőtt és gyerek utóbbi a gyermeksebészet szakvizsgához tartozik).


"Mennyire válnak el egymástól a sebészeten belül az egyes szakágak (pl. melkassebészet, kézsebészet, szívsebészet, ... )?"

Ezek igen jelentősen. Primeren megszerezhető szakvizsga az általános sebészet mellett a már fentebb említett gyermeksebészet, de ide tartozik a mellkassebészet, a szívsebészet, ortopédia-traumatológia. A kézsebészetet csak az ortopédia-traumatológia szakvizsgára lehet ráépíteni.

2021. aug. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok: Itt találsze egy listát, hogy Debrecenben melyek a megszerezhető szakvizsgák, melyek elsődlegesek és melyek ráépítettek.


[link]

2021. aug. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!

#4, azt nem tudod, hogy Budapesten mennyire tér el ettől?

2021. aug. 22. 18:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a négyes vagyok, de ettől függetlenül bevállalom a választ: Biztos, hogy mind a négy egyetem szakképzése egy az egyben ugyanolyan abból a szempontból, hogy milyen szakképzést milyen előkövetelményekkel lehet elkezdeni, milyen helyekre kell közben menni, mennyi ideig tart, stb, ezek ugyanis központilag, minisztériumi és OKFŐ szinten vannak szabályozvan, nem térhetnek el egyetemenként.
2021. aug. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#4-es vagyok: ahogy előző írja, szakképzés tekintetében nincsenek különbségek, hiszen ekkor már nem az egyetemre jársz, hanem dolgozol kórházban különböző osztályokon. Ezek pedig központilag vannak szabályozva.

Még egy fontos dolog: Nem köt semmi az egyik egyetemhez sem diplomázás után! Értsd úgy, hogy diplomázol Budapesten, utána elmész dolgozni Nyíregyházára, akkor a Debreceni Egyetem lesz a szakképzésedért felelős egyetem. Ha Kaposvárra, akkor Pécsi Tudományi Egyetem. Az, hogy melyik egyetemhez tartozol, csak az adminisztráció és ügyintézés miatt lényeges. Nem kell újra felvételizni, ha megkaptad az állást egy adott kórházban, akkor már csak be kell iratkozni ahhoz az egyetemi Szak- és Továbbképzési Központnál, ahova a kórház regionálisan tartozik.

2021. aug. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
xd
2023. jan. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!