Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet-e előrehozott középszint...

Lehet-e előrehozott középszintű érettségit csinálni abból a tantárgyból, amiből később majd emeltezni szeretnék?

Figyelt kérdés
Muszáj-e előrehozottan egyből emelt szinten érettségizni, vagy lehet-e középszinten először, majd később megcsinálni az emeltet? Ha lehet, hogyan?

2021. aug. 23. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Különbözeti vizsgát kell tenned (a középszintű anyagból), aztán arra a szintre jelentkezel, amelyikre akarsz. Úgy is lehet, hogy előrehozottan középszint, utána emelt szint később, de lehet rögtön emelt szintre is jelentkezni.

Viszont amennyire én tudom, csak a nyelvekből és informatikából lehet ezt megcsinálni.

2021. aug. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyelőre csak nyelvből és informatikából lehet előrehozott érettségit tenni.


De ne félj az emelttől :)

(Nálunk voltak, akik 11. végén csinálták a közép angolt, és 12. őszén az emelt angolt. Így majd a jobbik pontját viheted, ha éppen az kell.)

2021. aug. 23. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Második, ez nem teljesen igaz. Olyan tárgyakból is lehet előrehozott érettségit tenni, amikkel már 12. előtt végez az ember (általában kémia, fizika, földrajz). Ezekből az utolsó tanult tanév utáni első vizsgaidőszakban, vagyis ősszel tehető először előrehozott érettségi.

Egyébként a kérdésre válaszolva, igen, lehet ilyet csinálni. Szintemelőnek hívják, ha egy olyan tárgyból mész emeltezni, amiből korábban már közepeztél. Ez előrehozott érettséginél is működik természetesen. Ha még gimibe jársz, akkor pontosan ugyanúgy kell jelentkezni rá, ahogy korábban a középre. Én is hasonlóan érettségiztem angolból, ahogy a második válaszoló írta (előrehozott közép 11. végén, emelt 12. végén), és nagyon örülök, hogy így csináltam. A pontszámításnál nálam mondjuk nem számított sokat, de legalább már 11.-ben is volt érettségi tapasztalatom.

2021. aug. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!