Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi tárgyfelvételnél ki...

Egyetemi tárgyfelvételnél ki kerül be várólistáról? Mi alapján választják ki? Ha mondjuk egy 40 fős órára 90en jelentkeznek?

Figyelt kérdés
Vagyis hogy értitek... ki lesz várólistás és ki kerül be?

2021. aug. 25. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Rangsorolásnál mázlipontokat generál a rendszer, és a 40 legtöbb pontot elértet bent hagyja, a többit kidobja. Ezért gyakorlatilag mindegy, hogy előzetes tárgyfelvételnél hányadik vagy a várólistán.
2021. aug. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Én úgy tudom hogy a rangsorosnál korábbi tanulmányi eredmények alapján, versenyesnél meg nyilván aki a gyorsabb.
2021. aug. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Úgy van ahogy a 2-es mondja.
2021. aug. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy az első írja, de az fontos,

hogy a rangsorpont nemcsak a véletlenszerűen generált mázlipontból áll, hanem arra is ad a rendszer pontokat, hogy kötelező-e, mintatanterv szerinti félévben veszed fel, kitöltötted-e a feedback kérdőíveket, hányadik félévedben vagy, regisztrált speciális szükségletű, meg van még egy pár ilyen szempont, aminek az a lényege, hogy pl. egy gólya, aki szabadonválaszthatónak akarja felvenni a tárgyat, ne túrhasson ki egy végzőst, akinek meg kötelező, és muszáj megcsinálnia ebben a félévben. A tanulmányi eredménytől pont nem függ ez az egész viszont.

2021. aug. 25. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Vagy ha tanulmányi eredmény is számít, akkor úgy tűnik, nem mindegyik egyetemen.
2021. aug. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Különböző egyetemeken különböző módon van, nálunk is számítanak azok a dolgok, amiket a 4-es mond, de pl két azonos pontú ember között a tanulmányi eredmény számít (ebben teljesen biztos vagyok). Mázlipontot egy eltés ismerősömtől hallottam, de én még nem találkoztam vele. Persze gondolom, ha így is megegyezik, akkor számít az. Sok helyen lehet, hogy ez a döntő (ha sokan vannak egy szakon), de nálunk pl be sem szoktak telni az órák. (Népszerűtlen szakra járok)

Egyébként nézdd meg a honlapon a pontos pontszámítást

2021. aug. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
És akiket kidob a rendszer, akiket nem vesznek fel arra az órára, annak még lesz ideje másikra jelentkezni? Vagy egyszerre kettő időpontot kéne megjelölnöm? Hogy működik ez?
2021. aug. 25. 16:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A rangsoros jelentkezés lezárta után van a versenyjelentkezés, mikor aki kapja marja alapon lehet felvenni az órákat a szabadon maradt helyekre.
2021. aug. 25. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ahhaaa, kezd összeállni a kép^^'
2021. aug. 25. 16:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!