Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 7.-ben hány órám lesz egy nap?

7.-ben hány órám lesz egy nap?

Figyelt kérdés
Lesz 8. órám, vagy nulladik?
2021. aug. 25. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az az egy biztos, vasárnap 0 órád lesz.
2021. aug. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez minden iskolában máshogy van, nekem nem volt egyik sem.
2021. aug. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Hetedik osztályban lehetséges ilyen? Nekem minden nap 6 órám volt, és soha nem volt se nulladik, se nyolcadik. De még hetedik se.
2021. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hetedik a maximum, nulladikot nem tudom, van erre jogszabály?
2021. aug. 25. 20:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk hetedikben kétszer is volt nulladik óránk (mindkettő tesi), meg egyszer 8, de cserébe mindig hamar végeztünk.(kivéve azt a nyolc órás napot) De ez teljesen iskolafüggő, hogy hogyan állítják össze az órarendeket. Nálunk azért volt így megoldva, mert tesiterem hiányában, a duplaórákkal 2 napba bele tudták tömni az 5 kötelező órát, mindennapos testnevelés címszóval, így minden osztálynak megvolt az öt tesi, még akkor is, ha az udvaron, vagy az iskola aulájában volt megtartva.

Hetedikben még annyi befolyásolhatja az órarendedet, hogy ilyenkor már készülni fogtok a felvételire, és lehet, hogy lesznek előkészítős órák matekból és magyarból amire lehet menni. Ha lesz ilyen, akkor én javaslom, hogy vállald be, mert akkor otthon már nem kell sokat készülni. (de lehet, hogy csak nyolcadikban lesz ilyen) A hetedik a legnehezebb év az általánosban, viszont a nyolcadik lesz a legkönnyebb. Sok sikert a továbbiakban! ;D

2021. aug. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Húha én most leszek 12.-es. De ahogy emlékszem az én időmben 6-7 óránk volt. Nem volt nulladik. Állt. sulira nem jellemző, maximum tesiből. A hetedik óráim sokszor amúgy emelt nyelv miatt volt, mert ugye abból több az óraszám. De az hiszem, minden évfolyamnak van egy meghatározott ótakeretszám. Azokat osszák be egy hétre. Így volt nálam az pl. 11-ben, hogy volt egy nap mikor 5 órám volt, 2 napom amikor 8 és a többin 7. Persze ez 7. osztályban még kevesebb. Lassan úgyis kiderül, hogy lesz az órarended. Sikeres évet! :))
2021. aug. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

És ha mondjuk 0.óra a tesi, kötelező bemenni?

Mert a tanítás papíron (tudtommal) 8-16 óráig tart

2021. aug. 25. 21:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos, ha benne van az órarendben, akkor kötelező. Nem lehet válogatni, beírnak hiányzónak, ha nem vagy ott. Maximum annyival lehet trükközni, ha gyógytesis vagy, mert nálunk úgy volt, hogy heti három gyógytesivel, az egyik tesire nem kellett bemenni, és azt te választhattad ki, hogy melyik legyen. A másik lehetőség, ezt nem tudom, hogy mostmár általánosban is így van e, de nálunk gimiben lehetett olyat csinálni, hogyha valahol sportoltál egyesületben, akkor kaptál igazolást, amivel ki lehetett váltani egy duplatesit. De persze ez is csak annak éri meg, aki eleve sportol valamit, különben időben még rosszabbul jössz ki.
2021. aug. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. aug. 25. 22:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Nulladik órára általában csak tesit szoktak tenni, vagy nyolcadikban az élőkészítős órákat. Nyolc óra is csak akkor van, ha valaki valamilyen plusz tevékenységet végez, például aerobik, tenisz, gyógytestnevelés stb. ezeket szokták ilyen időpontokba tenni. Ha simán van 8 óra egy nap, akkor az általában laza szokott lenni, közben van ének, rajz, tesi vagy ilyesmi. És természetesen akkor a többi nap nem olyan hosszú. Nem kell megijedni, nem annyira vészesek ezek a nulladik órák sem. Általános iskolában még nincsen olyan sok óra, ha jól tudom, napi 5-6-7 óra a jellemző.
2021. aug. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!