Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azt olvastam, hogy a bölcsész...

Azt olvastam, hogy a bölcsész doktori iskola 8 féléves 2016-tól. Ez négy év. Ezt az időtartamot be is kell tartani, vagy lehetséges gyorsabban haladni a tananyaggal és a kutatásokkal? Elképzelhető, hogy valaki befejezze pl. 6, netán 4 félév alatt?

Figyelt kérdés

2021. aug. 28. 04:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges.
2021. aug. 28. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Minden más doktori képzés is 8 félév, szóval ez már biztosan egy helytálló állítás. A képzést csakúgy, mint a bsc-t vagy msc-t be lehet fejezni hamarabb, időben, vagy túllógva. A tananyag nem igazán releváns (az én belelátásom szerint, de máshol lehet másképp), mert csak az első két évben vannak kötelező tárgyak. De ekkor már rég kutat az illető. Tehát minden azon múlik, hogy a disszertáció mennyi idő alatt készül el. Bölcsészeten ez nem tudom hogy működik, de természettudományoknál egyszerű dolgunk van, ha egy kutatócsoportban folytatjuk a kutatási témát, valamennyivel gyorsítunk a dolgon.
2021. aug. 29. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kettes: koszi.
2021. aug. 31. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!