Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 7 hónap alatt két emelt...

7 hónap alatt két emelt érettségi lehetséges?

Figyelt kérdés

Csak úgy lehet meg annyi pont amivel tuti felvesznek ha, matekból és fizikából is emeltet rakok. Viszont ezeknek is 75-80% - osaknak kell lennie.

Ez mennyire lehetséges?


2021. aug. 30. 11:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha nagyon belehúzol meg tanulsz akkor talán
2021. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Ha nem nulláról kezded, akkor van rá esély. Hajrá!
2021. aug. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges, de oda kell tenned magadat és rendesen kell tanulni.


Én matekból emelet érettségiztem, abból tudok pár jó tanácsot adni. Írásbeli részre én azt ajánlom, hogy ezen az oldalon lévő feladatokból gyakoroljál: [link] itt fenn vannak a régi érettségi feladatok témakörök szerint, nekem ez nagyon bevált. Ha valamelyik témakör kevésbé megy akkor itt be tudod gyakorolni, és nekem a valszám nem annyira ment végigcsinálta az összes feladatot és a végére már eléggé szépen ment. Sok gyakorlással meg lehet csinálni az írásbelit 80+%-ra. Egy jó tanács, ha befejezed az egyik feladatot akkor számold át az a feladatot újra, mert lehet, hogy valamit rosszul írtál be a számológépbe.

Szóbeli nekem nagyon nehéz volt, iszonyatosan sokat kellett rá tanulnom, rengeteg def és tétel kellett bemagolni, ha nem a legprecízebb def/tételt mondod akkor könnyen lehet hogy lepontoznak. Nálam volt olyan, hogy visszakérdeztek, hogy ez biztosan jó és én azt mondtam, hogy igen, erre ők azt mondták igen, helyes amit ön mondott. Szóval készülj fel ilyenekre is. Én a nagyon gonosz tanárokat kaptam, volt olyan haverom a tündéri tanárokat kapott (más napon voltunk de ugyan abban az iskolában).


Sok sikert a felkészüléshez, szerintem az a lényeg, hogy ne izguljál, csak szépen nyugodtan. Emelt matek írásbeli során nekem nem kellett kapkodnom, be lehet fejezni 4 óra alatt, nem kell sietni.

2021. aug. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm neked 3. hozzászóló. Az a baj, hogy mellete dolgoznom is kell sajnos, hogy tudjam fizetni a magántanárokat. Ugyanis én már végeztem a dzakgimmnáziummal.
2021. aug. 31. 11:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem lehetséges!

Én három emeltre tanultam, amikor érettségiztem, és csak novemberben kezdtem el (előtte előrehozottakra tanultam). Mindenből meglett a kellő százalék, fel is vettek egyetemre, neked is menni fog! :)

A három emelt amúgy töri, matek, angol volt. Szóval kellő eltökéltséggel lehetséges. Sok sikert!

2021. szept. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm és gratulálok.
2021. szept. 1. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!