Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyivel erősebb egy “elitebb...

Mennyivel erősebb egy “elitebb” gimi nyelvi előkészítős első éve mint egy viszonylag erős általános 8. osztálya? Mire kell számítani? Középfokú lehet év végén mindkét nyelvből? Heti 12 első, és 6 db 2.idegen nyelv van.

Figyelt kérdés

2021. aug. 31. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Ez két dologtól függ: milyen szintről indulsz, és melyik gimiben. Ha B1-ről indulsz, akkor van ra esély. Ha kezdőről, akkor nem valószínű.

A lányom egy kéttannyelvű gimi NYEK-es évét végezte tavaly, nekik heti 18 angoljuk volt. Ő kezdő szintről indult, és év végén 95%-os lett a B1-es szintű iskolai záróvizsgája. Szóval olyan B1 és B2 közötti szintig jutottak.

Ez egy elég erős nyelvi profilú gimi, ahol arra készítik a gyerekeket, hogy a rendes kilencediktől a tantárgyaik nagy részét angolul fogják tanulni.

A barátnője olyan NYEK-re ment, ahol két nyelv van már a nyekes évben is, az egyik nyelvből 6, a másikból 12 órájuk volt egy héten. Az egy gyengébb gimi, és nem is kéttannyelvű. Ők az egyik nyelvet haladóról tanulták, de nagy volt a különbség a gyerekek alaptudásában, és szinte az elejéről kellett kezdeniük a haladó nyelvüket. Szóval ők még a haladó nyelvből sem jutottak B1-ig.

2021. aug. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Eddig általánosban tanultam németet 8 évig heti 4-5 órában, de nem tudom melyik szinten lehetek, csak házi vizsgákat tettem és ez a város egyik legjobb gimije nyelvben is.
2021. szept. 1. 20:12
 3/4 anonim ***** válasza:
Melyik gimibe szeretnél menni?
2021. szept. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Második idegen nyelvből, ha fejre állsz, se lesz meg a középfokú nyelvvizsga. Sőt, még azt is kétlem, hogy a B1 meglenne.

És mit takar az, hogy "elitebb" gimi? Melyik az? Az semmit nem jelent, hogy a város egyik legjobb gimije, mert én is tudok olyan gimnáziumot mondani, amit a városon belül szarrá dícsérnek a tanárok, és mindenkinek az a cél, de országos szinten csak középkategóriásnak mondható.

2021. szept. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!