Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha az ELTE hallgatója vagyok...

Ha az ELTE hallgatója vagyok a természettudományi karon, akkor vehetek fel olyan szabadon választható tárgyat, amit a bölcsészettudományin tartanak? (Egyiptomos, ókoros órák)

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel az ókori Egyiptom, de soha nem voltam jó humán tárgyakból, nem is ebbe az irányba mentem, viszont nézegettem szabadon választható tárgyakat. Illetve láttam sokan felveszik az Egyiptom filmen kurzust.

Ha én felvennék olyasmit, mint a Bevezetés az egyiptomi nyelvbe kurzus, akkor furán néznének rám? Engem csak hobbi szinten érdekelne és kicsit félek, hogy rosszul vennék az ottani szakemberek és hallgatók, mert ugye nekik ez a munkájuk.

Illetve igényel valami előzetes tudást? Pl. folyékonyan kell már tudnom koptul vagy ilyesmi. Mert az gyakran hallom, hogy a nyelvi szak nem arra van, hogy ott tanítsák meg a nyelvet. Viszont mivel ez egy szabadon választható, így elgondolkodtam, hogy mi a helyzet.



2021. szept. 2. 16:56
 1/4 A kérdező kommentje:
*azt
2021. szept. 2. 16:57
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

felvvehetsz bármilyen szabvált bárhonnan az egyetemről.

a tárgyfelvételnél ha rákattintasz egy tárgyra, van olyan fül, hogy táblázatos előkövetelmény, ott látod hogy az épül-e valamire, ami miatt esetleg nem tudod felvenni.

2021. szept. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan vedd fel, de készülj rá, hogy a legtöbbeknek elég nehéz. Akkor fog menni, ha tényleg nagyon érdekel.

James Allen "Middle Egyptian" c. könyvét szerezd be előre, nem követelmény ugyan, de sokat segít, ha már valamennyire képben vagy.

Nem kell tudni koptul, az egyiptológushallgatók is egyszerre kezdik tanulni a kettőt. Az, hogy a nyelvi szak nem a nyelv megtanulására van, a populárisabb nyelvekre igaz (ez kb. az angol, német, olasz, francia, spanyol, orosz), az összes többit (arab, török, kínai stb.) nulláról tanítják.

2021. szept. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. szept. 3. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!