Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akik úgy mentek főiskolára,...

Akik úgy mentek főiskolára, hogy nem ismertek senkit se az évfolyamból, se az egész főiskolából, azok később hogyan illeszkedtek be?

Figyelt kérdés
Hogy tellik az első pár nap? Hogyan ismerkedtek meg? Mindannyian közvetlenek vagytok?
2010. aug. 30. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne parázz, csak légy nyitott és kedves:) és magabiztos;)
2010. aug. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nekem még van 2 évem, még csak 11.-es leszek, de aggódok, hogy nem fog menni a beilleszkedés. Pedig most is ment középsuliban, de valamiért rámjött a para. :)
2010. aug. 30. 22:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy közvetlen, akkor elég nehéz a dolgod. Általában az első napokban ismerkednek az emberek és nem várhatja el senki a többiektől, hogy folyamatosan ők kezdeményezzenek, nyitottnak kell lenni. Ez ebben az esetben azért nem nehéz,mert van közös téma: Főiskola, a szak, a tantárgyfelvétel és lesz ezerféle kérdés. Mosolyogni kell és nem kell félni a többiektől, ha tanácstalan vagy, akkor kérdezz bárkit nyugodtan, közösen könnyebb.
2010. aug. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Két helyre jártam eddig. Először elmentem gólyatáborba, onnan egy csomó ismerősöm lett pár nap alatt. Másodszor nem, mondván, hogy az csak egyszer van az ember életében, rossz döntés volt, nehezen találtam meg a hangot a többiekkel, mert addigra már ismerték egymást.

Menj el gólyatáborba mindenképp! Emiatt a legfontosabb.

2010. aug. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
én nem voltam gólyatáborban mégsem éreztem magam "kirekesztettnek".
2010. aug. 30. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi kevesen vagyunk a szakon, én sem mentem gólyatáborban, de hamar összebarátkoztunk, de tuti emiatt, hogy ált. kis termekben voltunk. Mindig csinálunk közös programot, mindenki mindenkinél fent van msn-en, tuti, hogy téged is fognak majd ide-oda hivogatni, csak légy nyitott:)
2010. aug. 30. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az emberek nagyrésze nem ismer senkit csak ugrik az ismeretlenbe. meg kell oldani! ez is ilyen felnőttéválás dolog. szerintem az első félév az egyetemen (főleg ha más városba költözöl) legkevésbé a tanulásról szól.
2010. aug. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én is 11-es vagyok, és elég zárkózott. Azt hiszem, kis koromból fakad, mert soha sehova nem tudtam beilleszkedni, és ez valahol kudarcként lett elkönyvelve a tudatalattimban.

De azzal már nincs akkora problémám, hogy egy közösségbe beilleszkedjek, haverokat szerezzek - pláne ha ez nem egy eddig fennálló közösség, hanem mindenki új.

Azzal viszont annál inkább, hogy méleyebb barátságokat kössek, valakit közel engedjek magamhoz.

Próbálok ellene küzdeni, de nagyon belém van ez égve.

De az sokkal könnyebb, hogy haveri szinten jóba légy az emberekkel:) Mosolygás, viccelődés, csevegés - és magabiztosság. Hát, ezzel rosszabb napjaimon nekem is gondom van, de egy kis vásárlás mindig feldob:)

Úgyhogy hajrá! Legyünk mindketten bátrak:D Első voltam.

2010. aug. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!