Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen végzettséget ad ha az...

Milyen végzettséget ad ha az Eötvös L. Tud.egyetem BTK és a Budapest Károly egyetem BTK szakon végzett valaki?

Figyelt kérdés
2021. szept. 6. 13:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
mILYEN SZAkokat végzett? Alap, vagy mester szinten?
2021. szept. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésfeltevés hibás. Láthatóan bizonyos alapokat tisztázni kell a kérdező számára. A BTK jelentése "Bölcsészettudományi Kar". A karok az egyetemek általában bizonyos tudománycsoportokra koncentráló intézményi szervezetei. A szakok pedig tárgyakból álló, mintatantervvel rendelkező tanulási programok, amelyek elvégzésével bizonyos diplomákhoz lehet jutni. Egy-egy karon mint szervezeti egységen akár több száz szak is indulhat, s mindegyik más-más diplomát nyújt a végén. Ennélfogva olyan, hogy "BTK szak" nincsen.


S még egy apróság: a második egyetem neve helyesen "Károli Gáspár Református Egyetem", rövidítve KRE.

2021. szept. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sajtadó ***** válasza:
“Okleveles Egyiptológus”, “Okleveles Hebraista” stb. BA vagy MA végzettséget ad.
2021. szept. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!