Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Előadás közepén be illik menni?

Előadás közepén be illik menni?

Figyelt kérdés

2021. szept. 7. 10:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Nem. Nem illik a tanárnál később érkezni, csípős megjegyzést kaphatsz tőle, sőt, ki is küldhet.
2021. szept. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
És emlékezni fog rád vizsgánál. Nem fogod megköszönni...
2021. szept. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%

Sokmindentől függ. Milyen előadás, milyen hosszú, stb.

Mondjuk egy 45 perces óra közepén nem mennék már be, de egy 4órás konzultáció felénél simán.


Én pl ha előre tudom, hogy késni fogok, akkor szoktam mail-t írni a tanárnak, hogy nem érek oda kezdésre, elnézést, amit tudok, csatlakozok.

Meg szokták köszönni, hogy szóltam, és amikor bevágtatok késve, csak simán tudomásul veszik, hogy megérkeztem.

2021. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Úgy látszik, megváltoztak a dolgok, a régebbi felsőoktatásban semmi ilyesmit nem toleráltak.
2021. szept. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Igazából sok mindentől függ. Ha egy másik órád volt előtte és onnan mész erre az órára késéssel, akkor bemehetsz, de a tanárt jó lenne tájékoztatni (előtte emailben vagy óra után személyesen), hogy miért késtél, mert nem mindegyik nézi ezt jó szemmel.

Valaki egy 10 perc késésre is húzza a száját valaki meg nem, de ha be is mész, illik olyat mondani, hogy "jó napot, elnézést a késésért." ide vagy mondatod, hogy egy másik órán voltal vagy csendben beulsz leghatra vagy legelore amelyik a legközelebb van az ajtóhoz.

2021. szept. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
#5 vagyok, azt elfelejtettem, hogy egy félórás késésre, ha nem volt előtte órám és nem az miatt késnek, akkor már nem csatlakoznék.
2021. szept. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Illeni nem illik... De ha megesik, csendben és diszkréten foglalj helyet a hátsó sorban (vagy ott, ahol a legkevésbé zavarsz).
2021. szept. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

A régebbi felsőoktatásban fix órarend volt, előre összeállítva. Elképzelhetetlen volt, hogy minden igyekezet ellenére egy időpontban 2 órán is jelen kelljen lennie a hallgatónak.


Nekem lesz olyan előadásom, amiról 1 óra után csendben ki kell slisszolnom, hogy részt tudjak venni egy másik szintén kötelezőn. Majd amikor annak vége, az előző tanárnál már egy másik óra lesz, amibe szeretnék menet közbe bekapcsolódni.


Jeleztem előre, hogy jönni-menni fogok, majd valahol ajtóhoz közel ülök a szélre.

2021. szept. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
72%
Nem volt fix órarend összeállítva, mindenki maga állította össze az órarendjét a régebbi felsőoktatásban. Egy tantárgyat szemináriumon több tanár is oktatott, választani lehetett, kihez iratkozik az ember, ami időben összeegyeztethető a többi órával. Csak az előadások voltak fix időpontúak.
2021. szept. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
85%
Ó, hát akkor nem tudom, mennyire "régebbi" felsőoktatásról beszélünk... A kreditrendszer bevezetése előtt bizony nem válogattunk. Már a bejáratnál ki volt függesztve az órarend, mindenki megkereste a rá vonatkozó táblázatot, és hogy az alapján hova kell mennie, kivel lesz órája, oszt' jónapot.
2021. szept. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!