Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségiig megtanulhatok...

Érettségiig megtanulhatok angolul középfokon, ha nem nulláról indulok, de szörnyen megy? Teljesen a kedvemet szegi az egész. 20/l

Figyelt kérdés

Az angol mindig is a nehézségeim elejére volt sorolható. Soha nem kaptam jó tanárt és nem volt pénzünk magántanárra. Most már 4-5 hónapja van egy magántanárom, aki az árakhoz képest keveset kér, mert apám kollégája, és sokat fejlődtem, de... ma a haladó és kezdő csoport össze volt vonva, mert beteg a tanárunk. A kezdőknél se vagyok a helyzet magaslatán, de a haladóban a tanórán sírógörcs jött rám, mennyire nem megy. Tudom, ne egyik napról a másikra várjam a csodát, de baromi elkeserítő, mennyire nincs érzékem ehhez a nyelvhez. Kiskorom óta animés vagyok (voltam), mára kevésbé, és mikor intenzívem néztem feliratosan, anélkül, hogy a nyelvet tanulnám szándékból, kvázi nem is kellett figyelnem, felfogtam miről van szó, de akkor is, amikor horrorfilmet néztem japánul. Mindenféle nyelv kiejtésével sincsen gondom, elég meghallgatnom 1-2x és szépen tudom kiejteni. Az angol viszont 7 éves korom óta kísér el, mégis segg vagyok belőle.


Most, hogy normális tanárom van, napi szinten gyúrok angolra és nagyon-nagyon igyekszem megérteni, tudni, lehetséges érettségiig középfokú tudást szerezni? Egyelőre 7 könyvet rendeltem meg libriről, amire molyon azt írják jó, amik nekem is talán segítségemre lehetnek, plusz iskolában heti 6-7 angolóra van, hétvégén pedig 2 magán + képregények fordításába is belekezdtem kb 1 éve (elején google fordítóval minden 2. szót), azt is csinálom még szabadidőmben, és néha angolul horrorfilmeket is nézek, és telefonomra letöltöttem angol-magyar szókártyás appot.


2021. szept. 15. 15:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Minden szavaddal leírtad az életem.

Úgyhogy segítség;

Ne aggódd túl magad, egyszer potvizsgáztam is angolból az érettségire pedig egy szót sem tanultam a hármas mégis meglett.

(A középfokú érettségi közel sem egyenlő a középfokútudással-vizsgával-ha így gondolod.)

Utána tanultam meg jobban.

Angolul olvasgattam, játszottam. Bevallom a tiktok sokat segített. Könyveket fordítgattam magamtól és nettel, ezis jó gyakorlás.

Illetve énis vettem könyvet.

Ne szegje kedved, hogy az első könyv végéig biztos oldalanként minimum 10x szeded elő a fordítót.

De ahogy írtam megbukni valószínűleg nem fogsz.

Jóval könnyebb feladatok voltak, mint órán.

Szóbelinél pedig ne parázz rá, hogy olyanokat mondj, amiket nagyarban mondanál a témához (vagyis nem kell nagyon okosnak és hozzáértőnek tűnnöd pl ha az utazást húzod) hanem csak alap dolgokat,de beszélj. A kiejtésedért pedig nem buktathatnak meg.

2021. szept. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!