Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » 28 évesen elkezdeni a fogorvos...

28 évesen elkezdeni a fogorvosit nem késő?

Figyelt kérdés

Anyagilag nem tudom mennyire állok stabil lábakon... 5 millió van a számlámon, de 5 évre az elég kevésnek tűnik.. kivéve ha bevállalom a kollégiumot.

Másrészt zavar hogy 33 éves koromra végeznék, miközben akkor már gyereket akartam.

Mi a véleményetek?


2021. szept. 16. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem az. Persze van ez az alap igazság, hogy sosem késő, és 33 évesen még ugyanennyi időt fogsz minimum dolgozni. Ez igaz.


Viszont 33 évesen még csak pályakezdő leszel, más ennyi idősen már a szakma csúcsán fog járni, egyetemen is a húszas éveik elején járókkal leszel együtt. Ráadásul lehet mégsem fog tetszeni, végzel vele és ugyanúgy robotnak érzed az egészet, mert más csinálni valamit meg más látni hogy más csinálja. Ráadásul nem hiszem hogy könnyű szak lenne, ha nincs aki stabilan eltartson akkor nehéz lesz… mert mellette nem kell dolgoznod az biztos.

2021. szept. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Én ismerek olyat, aki 70 évesen lett fogorvos, amiből egyenesen adódik, hogy SOHA nem gyakorolta (az egyetemi gyakorlaton kívül) a szakmát.

Tanulni soha nem késő.

Az meg, hogy kinek mi a prioritás, az teljesen egyéni.

Ismerek olyat, akin annyira eluralkodott az anyai ösztön (vagy talán annyira megunta az érettségiig vezető, a tanárok által agyonhangsúlyozott-agyonerőltetett tanulást), hogy az érettségi idején már 2 hónapos terhes volt leérettségizett, majd utána azonnal felhagyott - írd és mondd - MINDENNEL, és a 10 éves érettségi találkozónkra (2011-ben) úgy jött el, hogy az volt a HÍR (a nagybetűs HÍR), hogy az illető végre-valahára ELKEZDTE az egyetemet.

S ismerek rengeteg olyat, aki ennyi idősen már 2-3 diplomával(az első nappalin, az összes többi levelezőn) a zsebben, ledoktorálva, kész ember, munkahellyel.


Mégegyszer: Tanulni soha nem késő, amíg élsz (ha meghaltál, akkor már késő - de akkor már mindegy, hogy Dr.-rel a neved előtt halsz meg, vagy anélkül - max. a sírkőkészítőnek nem mindegy akkor már, mert három plusz betűt (DR+.) kell a neved elé rakni.)


Mindenkinek teljesen egyéni, hogy mi a fontos.

2021. szept. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

2. vagyok, azt mondjuk hozzá kell tenni, hogy az illető egy NÉMET, hovatovább echte BAJOR nő volt (már meghalt, fura módon Alzheimer-kórban szenvedett és a végére rákot is kapott), és bár már nyugdíjasként kezdte el az egyetemet, igazából megtehette volna aktívan is, mert a férjének olyan állása volt, hogy a fizetéséből lazán, a legkisebb anyagi nehézségek nélkül körbeutazták a fél világot, érintve az összes kontinenst.


Aztán mikor már kihabzsidőzsizték magukat, bejárták a világ legszebb városait, a legszebb szállodákat, akkor utána nem sokkal elkezdett rohamosan leépülni, majd a férjével való egyik korábbi találkozásunkra már el sem jött, az illető - mármint a férje,nevezzük Franznak - közölte, hogy olyan beteg az agya, hogy néha már őt sem ismeri meg - aztán megint eltelt pár év - akkor pedig már azt hallottam, hogy meghalt.

2021. szept. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem késő!!! A mai nyugdíj rendszert elnézve gyakorlatilag a halálunkig dolgozni fogunk. Ha nem is addig, de az teljesen biztos, hogy a legtöbben nem fogják már élvezni a nyugdíjas éveket.

Nyugodtan számolhatsz azzal, hogy 35-40 évet dolgozni fogsz még. Tényleg olyan nagy áldozat az, hogy 5 évet tanulj érte? 5 év akkor is hamar eltelik, ha maradsz a mostani szakmádban. Akkor is el fog telni, ha belevágsz.

Csak épp 5 év után álmaid munkáját csinálhatod az utóbbi esetben.

Ha nem vágsz bele, akkor marad minden a régi.

Szerintem abszolút nem késő belevágni. Hogy a pénz elég lesz -e, nyilván nehéz előre megmondani, attól is függ, hogy mire kell majd költeni.


A gyerekvállalás más kérdés, de a leírtak alapján simán lehet még gyereked a végzés és egy kis tapasztalat szerzés után is.

2021. szept. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Sajtadó ***** válasza:
97%

Egyáltalán nem késő!


Ha államilag finanszírozott formában csinálnád, akkor kezdd el bátran! Ha viszont saját azaz banki finanszírozásból, akkor aludj rá még egyet, mert ez nehezen megtérülő befektetés lesz…

2021. szept. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%
én nem csinálnám, esetleg ETK-s szakok nem tetszenek?
2021. szept. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem késő. A fogorvosi (mint az orvosik) csak nappalin indul, azaz teljes-sőt félállásban-sem fogsz tudni dolgozni. Ha nincs melletted valaki, aki eltart, akkor nem javaslom.
2021. szept. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Fogorvos vagyok. Volt 50 éves osztálytársam és 40 is az 5 év alatt. Fura volt, de szerintem nagyon megéri!


Az egyikük orvoslátogató volt. Mindenki azt gondolta, hogy csak így akar embereket szerezni es majd elszivarog idovel a rendszerből. De nem. Elvegezte, es nagyon ügyesen. A másiknak régi álom volt es most volt rá lehetősége.

Esetleg nézzél vidéki egyetemet, ott olcsóbb az élet. Az elején nem lesz lehetőséged dolgozni, mert mar az első héten brutalis mennyiseget kell tanulni. Pl. 12oldal latin anatomia, es ez csak 1 targy.


A vege fele meg mehetsz asszisztalni, pénzért fogorvos melle, ez jo tapasztalat, belelatsz jobban.


Hajrá!

2021. szept. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!