Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez vonatkozik rám? (Jososítván...

Ez vonatkozik rám? (Jososítvány az EU-ban)

Figyelt kérdés

* Szokásos tartózkodási hely


Ön csak abban az országban kaphat jogosítványt, ahol életvitelszerűen tartózkodik. Általános szabályként ez az az ország, ahol Ön személyes kötelékek vagy munkavégzés végett legalább 185 napot tölt minden naptári évben.


Előfordulhat, hogy valakinek egyszerre két vagy több uniós országban vannak személyes vagy munkával kapcsolatos kötődései. Ilyenkor az az ország számít szokásos tartózkodási helynek, ahová személyes kötelékek fűzik – feltéve, hogy rendszeresen visszatér oda. Ez utóbbi feltétel nem alkalmazandó azokra, akik meghatározott időtartamra szóló feladat végrehajtása céljából költöznek egy időre valamelyik uniós tagállamba.


+ [link]


★★★


Tehát 3 éve Németországban élek, dolgozok, viszont rokonságom Magyarországon van, és rendszeresen, ahogy alkalmam adódik haza is látogatok. Viszont egy évben nem vagyok otthon 6 hónapot, ezért nem tudom hogy, jogosult vagyok-e arra, hogy Magyarországon tegyen le a jogosítványt?


2021. szept. 17. 19:45
A kérdező szavazást indított:
Igen, csak Magyarországon teheted le
Nem, csak Németországban teheted le
Mind két helyen leteheted
Nem egyértelmű
1 szavazat
 1/1 A kérdező kommentje:
Mindkét helyen van bejelentett lakcímem
2021. szept. 17. 20:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!