Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készültetek fel a...

Hogyan készültetek fel a középszintű magyar érettségire?

Figyelt kérdés

2021. szept. 19. 12:00
 1/2 anonim ***** válasza:

Az írásbelire elég passzív módon. Tulajdonképpen csak az iskolai dolgozatok által gyakoroltuk a szövegalkotást. Mármint megbeszéltük, hogyan kell érvelni, novellát elemezni vagy verseket összehasoníltani, de elég röviden. Ha épp ilyen jellegű dolgozatunk volt, akkor pl. ugyanolyan terjedelmű fogalmazást kellett írni, mint érettségin, és a tanárunk is annak megfelelően pontozott. A szövegértési feladatra egyáltalán nem készültünk, igaz én egy kimondottan erős iskolába jártam, szóval lehet, hogy azt feltételezték, hogy ezzel nem lesz különösebb problémánk (tényleg nem volt). De a korábbi évek feladatainak gyakorlása jó ötlet lehet, mint minden más tantárgy esetében.

Mi inkább a szóbelire készültünk (ez még Covid előtti időkben volt). Az utolsó év legnagyobb részét azzal töltöttük, hogy átnéztük a szóbeli témákat, feleltünk belőlük, otthon tételeket dolgoztunk ki. Mivel több hónap alatt történt mindez, így nem tűnt úgy, hogy annyit tanulnánk. Inkább emlékeztetett az egész a szokásos órai felelésekre. Ha végzős vagy, akkor már valószínűleg késő ezt elmondani, de nekem nagyon sokat segített, hogy elraktam az összes korábbi füzetemet, amikben ráadásul kimondottan jó jegyzetek voltak, ezért könnyű volt belőlük összeszedni mindent, ami a szóbelihez kellett.

2021. szept. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%

Megtanultam olvasni.

Megtanultam írni.

Megtanultam a hivatalos levél stb formai tulajdonságait.

Megtanultam a novella és verselemzés szempontjait.


Jártam órára, ahol ezeket ki is próbáltuk.


97% lett az írásbelim.


Szóbelire: megvoltak a régi jegyzeteim 5. óta. Ezekben leírva a tételek. A tervek szerint írásbeli után ezeket átnéztem volna. Ugye egy tétel vázlata kb egy A4-es oldal, a tartalmát pedig már 3-4-szer leadták. Általánosban, aztán gimiben, aztán gimiben ismétlésként.


Végül a szóbeli elmaradt. Így végül tanórán kívül nem készültem a magyar érettségire.

2021. szept. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!