Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jogász szakkal kapcsolatban...

Jogász szakkal kapcsolatban miket érdemes tudni?

Figyelt kérdés

Sokak szerint brutális, heti 200 oldalnyi anyagot kell tanulni, sokan kihullanak, mások meg munka mellett elvégezték, valakinél meg már végzett jogászként is teljesen érthetetlen, hogy hogyan tudta végigcsinálni, amikor alig konyít bármihez is. Most akkor hol az igazság? Tényleg annyira nehéz?


Amúgy mennyire kell kivűlről fújni jogszabályi szakaszokat pl. büntető vagy polgári jogból? Tényleg sok mindent teljes egészében tudni kell, vagy elegendő ott is nagyrészt csak a jogszabály elveit tudni, meg értelmezni?


Egyáltalán megéri ennyi időt rááldozni erre a szakra? Egy átlag jogász hivatalban dolgozik kevés fizetésért.



2021. szept. 19. 13:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Heti 200 oldalnyi anyagot akkor kell megtanulni ha a szorgalmi időszak alatt csak lazsálsz és nem tanulsz semmit.


Ha óráról órára tanulsz akkor nem lesz ilyen gondod.

Egyébként ez minden szakról elmondható.

2021. szept. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
Én ugyan mérnöknek tanulok, de azt én is tapasztalom, hogy akik azt hangoztatják hogy éjszakába nyúlóan kell tanulni, azok a félév elején lóf@szt nem csinálnak, és vizsgaidőszakban akarják pótolni az egészet, akkor valóban napi 16 óra tanulással.
2021. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Dehogy brutális. A villamosmérnökire is azt mondják, hogy így meg úgy nehéz, aztán csak el tudtam végezni éjszakázás nélkül. Sőt, még a bulik is belefértek.. A jogászok esetében ugyanez.

A titok az, hogy első naptól kezdve tanulni kell, és akkor nem az utolsó pillanatban kell mindent behozni. Plusz nem árt, ha tényleg szereted azt a szakot amire elmész.

2021. szept. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
32%
Leginkabb azzal van baj hogy a képzésbe beleölt áldozat nem igazán éri meg, sok jogász megy a közigbe mert máshova nem kellenek mert annyian vannak már. Sajnos :/
2021. szept. 20. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#4 pont ettől félek én is. Az elmondottak alapján egy jogászba azért időben is és .ennyiségileg is sokkal több energiát kellene fekterni, mint mondjuk egy gazdasági szakba, és az utóbbival sokkal jobb kilátások vannak már a BA/BsC diplomával is, mint egy jogász diplomával. Valamilyen szinten érdekel, meg fekszik is ez a terület nekem, de így meggondolandó.
2021. szept. 20. 07:03
 6/16 A kérdező kommentje:
*mennyiségileg
2021. szept. 20. 07:03
 7/16 anonim ***** válasza:
62%
Sziaa én jogászra jártam 2 évig de utánna elmentem Hr re mert több értelmét láttam :) jobb választás volt az biztos
2021. szept. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
#7 HR alatt mit értesz? Az emberi erőforrások alapszakot?
2021. szept. 20. 11:58
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen igen azt értem alatta, majd a mestert is meg akarom csinálni.
2021. szept. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia én pázmányra járok és jogot tanulok:)

Tanulni természetesen KELL óráról órára mivel minden héten zh és aki nem tanul az egész egyszerűen nem kapja meg az aláírást azaz; nem kap engedélyt a vizsgázáshoz. Nem azt mondom hogy megszakadok mert nem)) de tényleg van elvárás és nem hobbiból jársz egyetemre. Szeretni kell amit tanulsz, ha ez volt a vágyad és érdekel a történelem, az igazság és a jog akkor neked való. Egy hasznos tipp; tanuld meg kiszűrni a lényeget

Nem kell kívülről fújni a római jog könyvet, érteni kell hogy mit és hogyan olvasod:)

2021. szept. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!