Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fél óra alatt lehetséges 20...

Fél óra alatt lehetséges 20 oldal történelemnek a megtanulása?

Figyelt kérdés

20 oldal történelmet 30 perc alatt meg lehet tanulni, szól az állítás!


Ha 30 percbe kell bezsúfolnom 20 oldal megtanulását, akkor 1 perc 30 mp jut egy oldalra.


Tapasztalataim alapján ezt a sebességet tartani lehetetlen.



1,

Elővettem egy 11. osztályos történelem könyvet.

A legelső anyagrészhez lapoztam és beállítottam egy időzítőt 1.5 percre.



2,

Elindítottam az időzítőt és ÉPPEN HOGY végeztem 1 oldal elolvasásával.



3,

Ezt követően elkezdtem a "tanultakat" visszamondani.

A nagy részét sikerült felidéznem az olvasottaknak.

Ez köszönhető a következőknek:

a, Nem találkoztam évszámokkal

b, Nem futottam bele ismeretlen személyek neveibe.

c, A szöveg első olvasásra értelmezhet volt.



Szerintem: Éppen csak elolvasható egy oldal 1,5 perc alatt...

Ebben a tempóban haladva, 10(vagy több) oldal elolvasása után a legelső oldalon olvasottak "kilökődnek" a rövidtávú memóriából.


20 oldal történelmet 30 perc alatt megtanulni nem lehet, csak elolvasni!!!

Mi van akkor, ha elsőre olvasásra nem érted meg egy bekezdés tartalmát?



LETESZTELTEM, LEMÉRTEM!

A kérdés az erre a kérdésre adott válaszok miatt született meg: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__egyeb..



VÁROM A TI VÉLEMÉNYETEKET.



#tanulás #történelem #tanulási sebesség
2021. szept. 22. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nincs válasz. Helyzetfüggő. Ha van rá 30 perced átolvasod és van elképzelésed, hogy mit olvastál. Ha évszámokat, személyneveket is tanulni kell, vagy valós tudás kell, akkor az egy óra is lehet kevés.
2021. szept. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme amúgy időhöz kötni? Mindenki másképp és máshogyan tanul. A 20 oldal szöveg bemagolásának meg (ha csak nem valami speciális anyag, szóról szóra való tudásáról van szó) semmi értelme.


Szerintem sokkal fontosabb, hogy olyan módszerrel tanulj, amivel tényleg rögzülni tud a dolog, hogy építkezhess rá később.

Nameg ha már töriről van szó: érdemesebb inkább az összefüggéseket megjegyezgetni, mint azt a 20 oldalt. Pl mik voltak az adott dologgal egy időben kb, milyen volt a művészet, meg ezer más dolog, - így sokkal szervesebben rögzül a dolog.

2021. szept. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a tanárok mondtak ilyet, hogy azt a 20 oldalt fél óra alatt bevágjátok holnapra. Nem voltam átlagos, de mindig a többszöröse volt, mint amit a tanár mondott. Egy idő után legfeljebb az óraközi szünetekben tanultam, írtam leckét (néha másoknak is). Nem tudom, hogy a tanárok ennyire nincsenek képben a feladott lecke mennyiségével, vagy csak meg kell indokolni, hogy miért adnak fel megtanulhatatlan mennyiségű anyagot. (20 oldal fél óra alatt nem megtanulható)
2021. szept. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amíg szemmel bírtam egy nap 1000 oldalt tudtam úgy átnézni, hogy másnap, tudtam hogy hol van a keresett anyag (és, hogy benne van-e a könyvben)
2021. szept. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

A kérdés sok változótól függ.

A kérdező által belinkelt kérdést is elolvasva azt mondom, hogy a kérdés NEM arról szólt, hogy találomra előveszek egy vadidegen könyvet 35 évesen, és milyen sebességgel tudok megtanulni bármit.

Ha iskolarendszerben tanuló diákról van szó, akit az adott tárgy érdekel is, és tanítási óráján odafigyel, és nem a padtársával enyeleg vagy csicsereg, akkor az órán tulajdonképpen a tanári magyarázatból megértette az anyagot, és félig megtanulta. Ehhez bőségesen elég aznap otthon átfutni a tankönyvet és az órai jegyzetet!

2021. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!