Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány oldalt írjak egy 5-10...

Hány oldalt írjak egy 5-10 perces kiselőadáshoz?

Figyelt kérdés

5-10 perces kiselőadást kell tartanom, ciki vagy nem, eddig sose csináltam ilyet. Kb. hány oldal jegyzetet írjak, hogy elég hosszú legyen, de ne haladjam meg a 10 percet? (normál margó, 12-es betűméret, Times New Roman, 1,5-ös sorköz, esszészerű szöveg, nem címszavakban leírva)


+1 kérdés: ha kiselőadást tartok egyetemen, akkor is figyelnem kell arra, hogy ne legyen plágium? Nyilván leírom, hogy milyen szakirodalmakból van az anyag, de előadás közben el kell mondanom az egyes részeknél, hogy ez most innen, az meg onnan van, vagy elég, ha ez a jegyzetemben benne van?



2021. szept. 22. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Hát ez függ attól, hogy hogyan, milyen gyorsan adod elő :D Én pl majdnem mindig hadarok, van aki meg gyök kettővel tud ilyenkor is beszélni.

Javaslom, hogy írj másfél-két oldalt, majd mérd le, hogy mennyi idő alatt mondod fel. Ha kevés, írj még hozzá, ha sok, akkor pedig a feleslegesebb részeket rövidítsd meg.

2021. szept. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1 oldal max. De így nem lehet pontosan megmondani. Milyen betűmérettel írsz, lassabban vagy gyorsabban fogod mondani a szöveget? Írj mondjuk először fél oldalnyi szöveget, mondd fel magadnak és utána kalkuláld, hogy kb mennyi kell még ahhoz, hogy kitöltsd a rendelkezésre álló idődet.
2021. szept. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lesz ppt is vagy csak kiállsz és elmondod?

Szóról szóra leszeretnéd írni, amit mondani fogsz, vagy csak iránymutatásnak kell a jegyzet?


Első körben én 2-3 oldalt mondanék, ha nyugodtan tagoltan beszélsz, akkor az 8-10 perc. Ha izgulsz és csak felolvasni próbálod, akkor 5 perc alatt lezavarhatod. :D


Ha lesz ppt elég a végre tenni külön oldalra források megjelölését. Szóban, pedig a befejezés előtt egy-két mondatban megemlítheted, hogy az előadás során milyen szakirodalmat vettél alapul. Ha valakitől idézel, azt szokták jelezni, hogy kitől.

2021. szept. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Általában elég lassan beszélek. Stresszhelyzetben (pl. vizsga) egy kicsit begyorsítok, de így is max normál sebességnek mondanám.


PPT nem lesz, legalábbis nem volt róla szó, hogy kell, ezért senki nem csinál. Valószínűleg kiállni sem kell, csak úgy helyben ülve elmondani, amit összeszedtünk. Szeretném, ha minden le lenne írva, félek, hogy hirtelen mindent el fogok felejteni, ha 50-en engem néznek. Csoportmunka megírni a szöveget, de előadni egy embernek kell. Sajnos most én húztam a rövidebbet. :D

2021. szept. 22. 19:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!