Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék IT-val kapcsolatos...

Szeretnék IT-val kapcsolatos munkát, de nem tudom, mi illene hozzám a legjobban. Hol lehet ezeket összegyűjtve megtalálni?

Figyelt kérdés
A magyar felvi oldalon választhatsz, hogy mérnökinfó, proginfó vagy gazdinfó. De engem inkább a másik vége érdekel a dolognak, hogy milyen munkakörök, karrier lehetőségek vannak IT-ban és azok milyen személyiséget, erősségeket igényelnek. Egyesével elkezdtem ezeket levadászni,de hát teljes a káosz, annyi út és lehetőség van. Ismertek olyan oldalt, ahol ezeket tematikusan összegyűjtötték és át lehet nézni, hogy jelenleg milyen utak vannak és ahhoz mi kell? Nyilván nem kell magyarul lennie, angolul, németül, franciául is jó lesz.

2021. szept. 24. 17:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%

Inkább azt nézd meg, hogy milyen munkát akarsz vele megszerezni.

Ezek egyébként beszélő szaknevek.


A proginfó egy elég elméleti képzés, mondjuk, hogy akkor a legelőnyösebb, ha akadémiai területtel akaszt foglalkozni.

A mérnökinfó mérnöki kérdésekkel foglalkozik az informatika eszközeivel.

Gazdinfót felejtsd el, ha IT-s munkát akarsz, az gazdasági kérdésekkel foglalkozik az informatika eszközeivel.


van még ez a bprof ÜZEMMÉRNÖK-INFORMATIKUS ALAPSZAK, ami kifezejetten IT-s munkákra készít fel

2021. szept. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

"Inkább azt nézd meg, hogy milyen munkát akarsz vele megszerezni."


Pontosan ezt szeretném megnézni.


A kérdésem arra irányul, hogy hol vannak ezek felsorolva? Mert állásportálokon nagyon össze-vissza a felhozatal. Egy listát keresek, területekre lebontva, hol dolgoznak IT szakemberek és pontosan mi a munkakör lényege.


A válaszodat köszönöm, több ponton nem értek egyet vele, de a leginkább kiemelkedő a gazdinfós "felejtsd el". Van gazdinfón végzett ismerősöm, igencsak szép karriert épített fel, mindenképp rajta van a térképen az opció.

2021. szept. 24. 17:23
 3/20 anonim ***** válasza:
42%

Az #1 nem mondott igazat semmiben, kivéve abban, hogy a proginfo elméleti. De abban már tévedett, hogy a többi nem az. Az összes infos egyetemi képzés az.


Mérnökinfon soha nem fogsz hozzáérni vezetékhez vagy bármilyen számítógép hardware elemhez a legtöbb egyetemen, ezen én is meglepődtem, azt hittem, hogy mérnökinfosként én aztán mindenhez érteni fogok ha végzek, aztán mégis itt vagyok diplomával és nem tudok semmit, pedig az 5-ös átlagot végig tudtam hozni.


A mérnökinfo és a proginfo nem sokban különbözik ma. Talán 2-3 tárgyban, ami tbh nem jelent akkora különbséget, hogy indokolt legyen két külön képzés rá.


A 3 képzés közül teljesen mindegy, hogy melyiket végzed el gyakorlatilag. Habár gazdinfoval biztos könnyebb belerázódni a dogokba pl. banki környezetben, de nem hiszem, hogy behozhatatlan előnyt jelent a többihez képest.


Programozó akár diploma nélkül is lehetsz, valamint egyik képzésen se tanítanak meg használható szinten, legyen szó akár proginforól.


Abban viszont igaza van, hogy inkább neked kéne kialakulnia, hogy mit szeretnél csinálni. Én pl. egész életemben iparban dolgoztam, ezért iparközeli munkám lett, leginkább data science téren.


Üzemmérnökinfot pedig amiatt hozták létre, hogy üzemeltető legyél. Rendszer, hálózati, stb., de röviden megfogalmazva egy mérnökinfo light, ami általános IT-seket képez (akiket hívnak, ha nem kapcsó be a gép amikor áramszünet van és hasonlók), de mivel saját tapasztalat alapján tudásban az egyetem nem ad sokmindent hozzá a való élethez, ezért azt mondanám, hogy nem ér hátrány ilyen téren ha ezt végzed el, ugyanúgy mehetsz programozónak vagy ilyenek.


Hogy miért érdemes mégis elvégezni? Mert értékes papír, valamint nekem azért tetszett.

2021. szept. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%
Még annyit hozzátennék, hogy talán azért érdemes mérnökinfot végezni proginfo helyett, mert akkor benne lesz a végzettségedben hogy "mérnök" ami még jól is hangzik a HR-eseknek, LOL.
2021. szept. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
94%

Infó területei? Ez olyan kérdés, hogy sorold már fel a gépész területeit. Ezer meg egy dolog van. Van olyan ami tegnap még nem létezett, de holnap már igen. VR sehol nem volt 10 éve most meg már játék és minden szar van rá. Ugyan ez a machine learninggel. 10-15 éve hol volt és most hol van? Azért baromi nagy lépések vannak.

De mit vársz amúgy? Van aki számítógépeket rak össze, van aki hálózatokkal foglalkozik, van aki weblapokat fejleszt, van aki grafikával foglalkozik van olyan aki fizikai folyamatok modellezését kódolja... és azért ez igencsak karcolgatása az egésznek...

Amúgy meg mi az, hogy milyen erősségek kellenek hozzá? Legyen jó a logikád, ha lehet értsd a matekot, tudj és akarj problémát megoldani na meg szeress a gép előtt ülni. Bevezetőnek.

2021. szept. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%

"Mérnökinfon soha nem fogsz hozzáérni vezetékhez vagy bármilyen számítógép hardware elemhez a legtöbb egyetemen, ezen én is meglepődtem, azt hittem, hogy mérnökinfosként én aztán mindenhez érteni fogok ha végzek, aztán mégis itt vagyok diplomával és nem tudok semmit, pedig az 5-ös átlagot végig tudtam hozni."


Igen, ezek nem technikusokat meg szakmunkásokat képeznek, hogy te megfogjál bármit is.


A gyakorlati azt jelenti, hogy digitális technikát fogsz tanulni meg jelek jelrendszereket, és nem mondjuk prog elméletet. Bár azt is tanulsz két félévet, csak nem hangsúlyos.

2021. szept. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
97%

ma 17:48

Ebben igazat adok, de nekem pl. a jelek és rendszerek is olyan elméleti szinten volt, hogy mai napig nem tudom akkor miről is volt szó lényegében.

2021. szept. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

"De mit vársz amúgy? Van aki számítógépeket rak össze, van aki hálózatokkal foglalkozik, van aki weblapokat fejleszt, van aki grafikával foglalkozik van olyan aki fizikai folyamatok modellezését kódolja... és azért ez igencsak karcolgatása az egésznek..."


Igen, pontosan ezt keresem, nem karcolgatva, hanem listázva.


Az, hogy mire jó a mérnökinfó diploma, annyira nem érdekel. Az egyiket elvégzem és annyi, ahogy írjátok is. Ami engem érdekelne, hogy a végén milyen utak vannak, mert egyetem mellett szeretnék tudatosan egy irányba haladni. Szóval köszi a sok szakleírást és véleményt, de igen, pontosan azt keresem, hogy UTÁNA mi van.


Pl. egyikőtök írta, hogy Data Science. Ott sem látok egységes munkakör leírásokat. Ami az egyik cégnél Data Analyst, az a másiknál Business Analyst, vagy nincs is Analyst csak Engineer vagy Scientist és Analystot nem is keresnek. Mi alapján?


Szóval igen, listát keresek és leírást, hogy X munkakör, ahova ilyen és ilyen készségek kellenek, vagy Y, amihez Z kell. Mert nyilván más kell a rendszergazdának, más a Data Scientistnek és megint más a Java backend fejlesztőnek, amikor banki szoftvert fejleszt.

2021. szept. 24. 18:00
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

mondjuk építeni kell egy műszert, amivel a technikus majd elvégzi a méréseket

de ha nincs a boltban olyan műszer, akkor sajnos gyártani kell, és azt egy technikus már nem tudja megcsinálni


ezért kellene megtanulni a jeleket, amiket egyébként nem szoktak a hallgatók

2021. szept. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%

ma 18:00

Olyat keresel, ami nincs. Nincs lista, vagy ha lenne, az több ezer soros lenne minimum.


Nagyvonalakban lehet róla beszélni, és pl. fel lehet sorolni, hogy:

adattudomány

hálózat

programozás

üzemeltetés


Ezeken belül is konkrétan cégenként változik, hogy mi a feladatod.

2021. szept. 24. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!