Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozatban a szakirodalmi...

Szakdolgozatban a szakirodalmi áttekintésbe kell saját gondolatokat írni?

Figyelt kérdés

Megírtam már nagyjából az irodalmi áttekintést, csak angol nyelvű forrásokat használtam, mert magyar kutatások nincsenek. Úgy csináltam, hogy ami lényeges volt, valahol 2-3 mondat, máshol 2-3 fejezet, azt átvettem, megcseréltem a mondatok sorrendjét és a szavak helyett is inkább nem a közvetlen fordításból fakadóakat használtam, hanem rokon értelműeket. Szerintetek jó ez így?

Meg nem igazán tettem ebbe a részbe (szakirodalmi áttekintésbe) saját gondolatot. Ez probléma lehet?


Konzulensem kvázi nem létezik, nem tudok vele év eleje óta időpontot egyeztetni, mert nem ér rá.



2021. szept. 26. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Azt, hogy átveszel fejezeteket, gyorsan felejtsd el, mert ki fognak vágni! (Legalábbis rendes helyen) Amúgy a szakirodalmi áttekintésbe nem kell önálló gondolat.
2021. szept. 26. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm. olyan esetben, amikor például tápérték adatokról, bizonyos felvágottak egymáshoz viszonyított vitamin, fehérje, szénhidrát stb tartalmáról van szó, ott hogy írnál röviden róla? Eléggé kevés a forrás a témában, és ilyen helyeken kb 10-15 mondatot is átvettem.
2021. szept. 26. 19:13
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ, hogy akarod "tálalni" :D

Mármint olyan struktúrában, ahogy a forrásodban van? (Mert úgy nehéz). Vagy más szempontok / szerkezet szerint? Én is írtam már olyan témáról, ami tele volt adatokkal meg fix dolgokkal, én azt csináltam, hogy készítettem egy vázlatot, és a felhasználni kívánt dolgokat oda szúrtam be, ahová az én vázlatom szerint illet. Így a legtöbb forrásnál az egyes citált mondatok elváltak egymástól, mert az egyik ide került, a másik meg oda.

Vagy a te esetedben pl. az adatokból csinálhatsz egy táblázatot, azt lehivatkozod rendesen, pihenteted 2-3 napot, majd a táblázat alapján fejből írsz hozzá egy elemző / összefoglaló szöveget.

2021. szept. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%
Ja, és szó sem volt soha szó szerinti fordításról, azt alapból felejtsd el! Az adatokat vedd át és te fogalmazd meg a végleges szöveget. Az nem elég, hogy 1-2 szót megváltoztatsz!
2021. szept. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ha fejből írom az elemző szöveget, akkor abban mi a szakirodalmi? Nem az a lényege, hogy szakcikkekből mondatokat átdolgozva, leírjam, ami kapcsolódik a témámhoz? Tényleg ne nézz hülyének, de a konzulensem nem segít és senkitől nem tudok kérdezni.
2021. szept. 26. 19:28
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
Az alap, hogy minden forrásra hivatkozni kell. És a saját szavaiddal, saját fogalmazásodban írd meg a szöveged. (Különben a patchwork plágium is plágium.)
2021. szept. 26. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem plagizálok, mindent lehivatkozok. Amúgy felpontoztalak mindenhol.

Szaktársam azt mondta, hogy ennyi szakdogát úgy sem olvasnak el részletesen, főleg hogy idegen nyelvű forrásokat használtam, és nem lesz probléma, hogy hosszabban írtam egy forrásból, én mégis aggódom miatta.

2021. szept. 26. 19:41
 8/10 anonim ***** válasza:
97%
Szúrópróba szerűen azért van rá esély, hogy belenéznek a hivatkozásokba, úgyhogy szerintem ne hagyd úgy, hogy átvettél hosszabb részeket. Kár lenne emiatt bukni az egészet, ha már idáig eljutottál.
2021. szept. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
33%

8. vagyok

Ha így magadra hagyott a konzulensed, akkor esetleg nem tudsz azon a tanszéken, ahol írod, pl. a doktoranduszoktól segítséget kérni?

2021. szept. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudok, nem igazan ismerek ott senkit. Meg nem is vagyok benne biztos, hogy ezen a tanszéken vannak doktoranduszok
2021. szept. 27. 18:14

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!