Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mostanában elgondolkodtam,hogy...

Macskarap kérdése:

Mostanában elgondolkodtam,hogy gépészmérnöki szakra jelentkeznék jövőre,de ahogy néztem a felvételi követelményeket nem fogadják el az angol emeltet jól láttam?

Figyelt kérdés
Pedig azt vettem fel plusz órának és érdekelni is érdekel,de akkor a matekot is fel kellene vennem plusz órába és akkor emelt matekra készülni? Vagy mit gondoltok? Bírható egyszerre a kettő?

2021. szept. 29. 09:14
 1/3 anonim ***** válasza:
80%

Bár nem néztem meg most, de logikus, hogy nem fogadják el az angolt. Mérnökin inkább a matek/infó/természettudományos tárgyak játszanak. Igen, csinálj emelt matekot vagy emelt fizikát. Bár én fizikából hülye vagyok, de objektívan nézve a fizika emelt a legkönnyebb emelt, mert nem kérhetik számon az emelt matek anyagát. Deriválás és integrálás nélkül meg mégis mi az emelt fizika?


Egyébként ja, bírható egyszerre a kettő. Én is emelteztem matekból meg angolból is, bár az angolt előrehozottan. És nem az angol volt a második faktom. És az első nyelvem sem. Sok sikert a felvetelihez!

2021. szept. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm akkor még utánajárok és,ha ez van akkor készülök emelt matekra:D bar csak 280pont korul van a felveteli szoval igy nem ertem miert kell emelt de jah:D
2021. szept. 29. 10:02
 3/3 anonim ***** válasza:
Már 6 éve felvételiztem gépészmérnökire, akkor nyelvi emelt érettségire biztosan nem járt pluszpont, tudtommal ez nem változott. Matekot és természettudományos tárgyakat fogadják el. Nem kell feltétlenül pont a fizika, de a képzés során az gyakorlatilag minden szakmai tárgyban visszaköszön, így kifejezetten érdemes azt választani 5. érettségi tárgynak. Hogy matekból vagy természettudományos tárgyból (ha nem akarsz kitolni magaddal, fizikából) emeltezel, az a te döntésed. De egyikből a jelenlegi felvételi szabályzat szerint muszáj lesz. Matekból akkor is érdemes összeszedned magadat, ha nem abból emeltezel, mivel a képzésen első 3 félévben végig van direkt olyan tárgyad is, hogy matematika (arról nem beszélve, hogy változó mértékben minden szakmai tárgy épít is rá), és az azért kemény, ha nincsen stabil tudásod a gimis anyagból. Cserébe az egymásra épülések miatt ha matekból buksz, szinte biztosan nem fogsz tudni végezni időben. (BME-n legalábbis ez van, akármelyik matek elbukása instant + fél év, mert amik épülnek rá és amik azokra épülnek tárgyak, nem mindenből van keresztfélév, hogy behozhasd).
2021. szept. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!