Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha a zeneiskolai...

Eruthalion kérdése:

Mi a teendő, ha a zeneiskolai tanév közben szeretnénk felhagyni a képzésel?

Figyelt kérdés
Tavaly év végén a nehezen megoldható órarend és a kellemetlenül unalmas, sokszor lehangoló hangulatú feladványok miatt a kislányunk már nem szerette volna folytatni a zeneiskolai tanulmányait, de a tanárnőnk kérésére és ígéretei alapján még sikerült rábeszélnünk a folytatásra. Azonban az idei órarendi beosztás és a feladatok semmiben sem lettek jobbak az ígérgetések ellenére, ezért a gyermekünk úgy döntött, ezúttal véglegesen, hogy nem szeretné folytatni. Mi nem kényszerítjük bele ha nem akarja. A zeneiskolai tandíjról még nem kaptuk meg a csekket, az oktató tanárnő azt mondja, mivel tavaly év végén ki lett töltve a jelentkezési lap, és már elkezdődött az idei tanév, már nem mondhatjuk vissza a képzést. A kislány határozottan nem szeretné már folytatni, mi pedig semmiképp nem akarjuk ráerőltetni azt, ami nem kötelező, de az oktatótól semmilyen segítségre nem számíthatunk ezügyben, hogy ilyenkor mi a teendő. Ha valakinek van ilyesmi tapasztalata vagy ismerete, szívesen venném az álláspontját.

2021. szept. 30. 03:32
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Bementek a titkárságra, és elmondjátok, hogy ennyi volt, a gyerek nem fog ide járni többé. Valószínűleg kaptok majd egy csekket a tandíjról, azt illik kifizetni.
2021. szept. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Előre is elnézést kérek, de nem tudom kihagyni:

Vigyázz, hogy el ne húzzák a nótádat!

2021. szept. 30. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%

Én 13 évig jártam zene suliba, elég sok hangszeren tanultam, jártam zenekarba stb szóval volt néhány tanárom és ismerem a járást, de csak diák oldalról.


Megteheti, hogy nem jár be, de szégyelld magad, mert miattad/miattatok nem tudott valaki elkezdeni ezen a hangszeren zenélni. Ilyenkor nagyon nehéz pótolni a diákokat. Kifizetés a tandíjat egész évre és sűrűn bocsánatot kérsz, esetleg felajánlod, hogy szerzel utánpótlást.

Szerintem egyébként az a megoldás, hogy papíron jár, igazából nem, megbukik/kibukik viszlát.

Persze az is borzalmas, ha egy gyereket kényszerítenek, ezért nem volt jó döntés a tanár részéről győzködni titeket. Kivéve ha nincs felvételiző, akkor értem, de ebben az esetben nem annyira vagytok hibásak.

2021. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szerencsére nincs ilyen gond, hogy miattunk nem fért be más. Vidéken, kis városban lakunk, a zeneiskola az általános iskolában van, kevés létszámmal.

És nem szégyenlem magam sem a lányomnak nem kell szégyelnie magát,mert már korábban is jeleztük hogy nem akarja. Ígérgettek, rábeszélték, de semmi sem változott, mostanra ez be is bizonyosodott. Elnebt tőle véglefesen a kedce én meg nem fogom veszekedéssel rákényszeríteni se a gyakorlásra, se a bejárásra.


A kérdés nem is ez volt, hanem hogy ha a tabárok nem hajlandóak ebben segíteni, kihez és hogyan lehet ilyenkor fordulni?

2021. szept. 30. 17:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmit, ha a tanár nem fogja fel, akkor nem kell bejárni. Mit tudnak tenni, kirúgják a lányod? Jajj, csak azt ne...
2021. szept. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szerintem is beszéljetek az igazgatóval/titkársággal. Egy tanár azért ilyen nem tehet!
2021. okt. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mostanra már megoldódott a probléma. Az igazgató is kötötte az ebet a karóhoz, hogy nem lehet, mert a megyei tantestület már mindent eszerint intézett, stb. Úgyhogy felkerestük a megyei tantestületet, pontosabban ott is az igazgatóhelyettest, aki azt mondta, hogy semmi gond nincs, ki fogják állítani időarányosan a tandíjról a csekket, azt még be kell fizetni, de rögtön le is vette a gyereket a névsorról. Azt is mondta, hogy ha szeretne más hangszert kipróbálni, arra is van lehetőség. Sajnos nem találtunk neki helyben olyat amit szeretne, úgyhogy immár a tantestületi döntéssel vissza mentünk a helyi iskola igazgatojához, és jeleztük a kész tényeket.
2021. okt. 5. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!