Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az oktatási...

Szerintetek mi az oktatási rendszer célja?

Figyelt kérdés
Én szerintem az egész oktatási rendszer úgy van kitalálva világszerte, hogy később az illető a mókus kerékben találja magát, mert ez az érdeke az államoknak és elnyomják azokat akik mernének mások lenni és ugyanúgy a diplomásokra is vonatkozik. Szerintem nem az iskola miatt lesz sikeres valaki, hanem azért mert szembe mer nézni a többséggel és nagyban befolyásolja, hogy ezek az emberek elérik a céljukat.

2021. szept. 30. 21:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az oktatási rendszer célja, hogy oktasson.

Az a baj, hogy mivel általánosan kell oktatni, akár középiskolában akár egyetemen, így nem tudsz számodra tényleg releváns területekkel foglalkozni.

Pl töri, irodalom, kémia, földrajz számomra mind mind teljesen fölöslegesek voltak és baromi sok idő ment el ezekre. Ezek helyett szívesebben tanultam volna matekot/infót/fizikát stb stb. és máris több értelme lett volna mert olyan tudományos területet tanulok ami érdekel.


Ezzel szemben az oktatás nem arra halad, hogy tanuld azt amiben örömöd leled, de azt többet, hanem tanulj minden szarból egy kicsit vagy sokat. Így igazából az emberek megutálják az egészet, szóval a célt elérik, de mást nem.


Az meg egy másik téma lehetne, hogy azért vannak szar tantárgyak mert előírják vagy azért mert sok ilyen hülye "tanár" van akit el kell tartani, vagy épp nincs elég normális munkaerő. Ha jártál egyetemre, akkor tudod, hogy vannak olyan tárgyak aminek semmi keresnivalója nincs a szakodon, de bebasszák, mert a tanárnak kell kreditet adni.

2021. szept. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
Egy egységes alapvető tananyag leadása a diákoknak.
2021. szept. 30. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Megadni azt a minimális tudást, amivel fogyasztó és munkaerő is tudsz lenni, de nem túlzásba vinni, mert akkor kérdéseid, elvárásaid, személyes igényeid is lesznek, az meg kényelmetlen.
2021. okt. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Oktatási rendszer azért van, hogy ne a barlang bejáratánál pattintsuk a követ vagy éppen magunk legyünk az eke elé befogva. A p.icsogás ellenére nagyon szerencsések vagyunk, pár évszázada az oktatás kiváltságos dolog volt, nyolcévesen lehetett menni robotolni a gazdag ember fődjére.


Akkor pláne nem tudtak filozófiai értekezésekbe bocsátkozni a gyik közoktatási topikjában.

2021. okt. 1. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!