Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Minden évben kell jelentkezni...

Minden évben kell jelentkezni kollégiumba?

Figyelt kérdés

Semmit sem tudok róla.

A legtöbb dolognak már utána néztem, úgyhogy a fentebbi állításom annyira már nem igaz, de ez nem jött elő..


Szóval ha gólyaként felvesznek, akkor utána automatikusan megkapod következő évre (ha nem lettél iszonyú szar a tárgyakból vagy egyéb ilyesmi amivel kieshetsz) vagy újra kell jelentkezni?

Illetve, ha igen másodjára is jó eséllyel felvesznek?



2021. okt. 5. 04:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden évben újra kell jelentkezni, és nem, nem biztos hogy másodjára is jó eséllyel felvesznek. Első évben csak szociális pontokat néznek, másodévtől már tanulmányi és szociálisat is
2021. okt. 5. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Sőt, nálunk félévente kell.
2021. okt. 5. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden évben újra kell jelentkezni a kollégiumba és nem biztos, hogy ismételten felvesznek. A PTE-n egyébként nézik a tanulmányi pontokat (elsősöknek a felvételi pontszámból, felsőbbéveseknek a KKI-ból számolják) és a szociális pontokat is (pl. lakóhely, távolság, egy főre jutó nettó jövedelem, van-e tanuló testvér, beteg-e valaki, egészségügyi kiadások stb. ). Ezeknek az összességét múlik, hogy kapsz-e kolit, és a tanulmányi pontokon dől el konkrétan melyik kollégiumban nyersz elhelyezést.
2021. okt. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tanulmányi alatt érettségi érthető elsőévben?

Ahhoz hogy felvegyenek mindnek ötösnek kell lennie?

Szociális alapon bejutok, valoszínűleg.

Csak ugye van egy kettő koli amiről rémhíreket hallok. Pl Laterrum vagy hát nemtudom hogy írják

2021. okt. 5. 09:32
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A felvételi pontszámod, amivel felvettek egyetemre. Nem nagyon lehet tudni, hogy mik szoktak lenni a ponthatárok és ez ugye mindig más is, hiszen a jelentkezők pontjaitól is függ.

A Laterumról valóban rémhíreket hallani és tényleg az a legrosszabb kollégium. Viszont szerintem a célnak az is megfelel, ismerek is olyat aki ott lakott és nem volt vele különösebb baja. Az egyetem oldalain és a médiában utána lehet olvasni a koliknak, youtubeon videók is vannak (pteehök, pécsiegyetemistákmagazinja, pte1367 stb.), szerintem jól bemutatja.

2021. okt. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!