Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Más egyetemeken is az van,...

Más egyetemeken is az van, hogy minél magasabb évfolyamról van szó, annál kevésbé szeretnek a hallgatók bejárni órákra?

Figyelt kérdés
Elsősök még szorgosan bejárnak, valamennyire a második évesek is, aztán azután már egyre kevésbé, egyre kevesebben. Máshol is ez van, vagy csak itt ahova én járok, egy agráregyetemen? Mert itt ezt tapasztalom. Én minden évfolyamban szívesen bejártam, bejárok.
2021. okt. 6. 04:12
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Inkább annál kevésbé kell, legalábbis én ezt tapasztaltam. Az első évben a mindenség is katalógusos volt. A harmadik félévre már csak 3 tárgyam, a szakirány tárgyakon meg csak az ült, aki nem dolgozott szinte.
2021. okt. 6. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tanárszakon biztos, hogy nem.
2021. okt. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
91%
Inkább egyre jobban kikopik az emberekből a gimis mentalitás, rájönnek, hogy nem az órán tanulják meg az anyagot. Cserébe maguktól rövidebb idő alatt jóval hatékonyabban is lehet. Sok tanár csak felolvas, vagy rémesen unalmas előadási stílusa van. Nálunk egyre több az önálló feladat is, amik nagyon időigényesek, sokan inkább azzal foglalkoznak egy tölteléktárgy előadása helyett, illetve sokan dolgoznak is már felsőbb évesként, gólyaként kevésbé.
2021. okt. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem tapasztaltam ezt a szakomon, szerintem (legalábbis nálunk) inkább az emberen múlik. Aki nem akar bejárni (mert nem ér rá, nem érdekli, feleslegesnek érzi stb) az nem jár be bármely félévről is legyen szó, aki pedig be akar járni (fontosnak érzi, szereti, hasznosnak találja stb.) az bejár. Nálunk mondjuk elég sok tárgyunk katalógusos félévtől függetlenül, tehát kötelező bejárni az órák nagy részére.
2021. okt. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk inkább a tárgytól függ. Nekem első félévben is volt előadásom, amire nem jártam be, mert unalmas volt, péntek délelőtt, a tanár feltöltötte a diákat is, és nem lettem volna semmivel okosabb, ha bejárok, így is 5-re vizsgáztam. Most van az 5. félévem, és van, amire bejárok, pedig nem kötelező, mert hasznos.


Én mindig úgy voltam vele, hogy 1-2 órára bementem, ha láttam, hogy van értelme bemenni, akkor bementem, ha a tanár csak felolvasta a diákat, amiket úgyis megkaptunk, akkor nem.

2021. okt. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is ezt tapasztaltam. Úgy látom a képzés végére annyira rutinosak leszünk tanulásba, hogy tudjuk mit hogy tanuljunk és kihez érdemes bemenni és kihez nem.

V. évfolyamos gyógyszerész

2021. okt. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!