Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdemes orvosira menni, ha...

Érdemes orvosira menni, ha nem akarok orvos lenni?

Figyelt kérdés
Az orvostudomány nagyon érdekel, de nem tudom magamat elképzelni orvosként.

2021. okt. 10. 15:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%

Nem.

Ezért nem érdemes végig szenvedni, de talán ott is hagynád időközben.

2021. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem igen, elvégre lehetsz kutatóorvos is, aki ugye nem a pácienseket kezeli, hanem különböző kutatásokban vesz részt.
2021. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Persze, sőt, akkor éri meg a legjobban. Ugyanis lesz egy szakmád, amiben nem fogsz elhelyezkedni, de melette nem lesz semmid, amivel meg el tudnál, tehát éhenhalsz...
2021. okt. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Kutató más úton is lehet.
2021. okt. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
89%
Esetleg valami egészségtudományi szak nem jöhet szóba orvosi helyett?
2021. okt. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%
Az orvosi egyetem iszonyat nehéz, aki nem elhivatott, az tuti nem fogja tudni elvégezni.
2021. okt. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
Biológia vagy gyógyszerészet?
2021. okt. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
94%
Ha csak úgy távolról érdekel a téma, szabadidődben nyugodtan olvasgathatsz róla, nem kell és nem érdemes hozzá az amúgy igen szopatós hatéves orvosi egyetemet elvégezni.
2021. okt. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Mindenféleképpen az orvostudománnyal szeretnék foglalkozni. Azonban engem jobban a vele kapcsolatos kutatások érdekelnek.

Nem közvetlenül emberekkel foglalkozva szeretnék gyógyítani, hanem a kutatások eredményével segíteni nekik. (például szívesen lennék rákkutató vagy agykutató, de nem akarok onkológus vagy neurológus lenni)

Így mennyire ajánljátok nekem az orvosit? Mennyire jellemző az, hogy olyanok is jelentkeznek, akik már a kezdetektől tudják, hogy ők nem lesznek orvosok?

A biológia (meg a kémia) szakon és a gyógyszerészeten is gondolkodok, de szerintem az emberrel és az emberi betegségekkel kapcsolatban ott nem tudnék annyira széleskörű tudást szerezni, mint az orvosin. Viszont az orvosival kapcsolatban nagyon elbizonytalanít a kötelező gyakorlatok ténye.

2021. okt. 10. 18:07
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Biológia szakkal sokkal jobban járnál így. Onnan egyenes út vezet a molekuláris biológia, sejtbiológia, biotechnológia stb. irányába, ezek nagyon mennek manapság. Kutatni, PhD-t csinálhatni mehetsz az orvosira is biológusként.
2021. okt. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!