Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok normálisan...

Miért nem tudok normálisan angolul beszélni?

Figyelt kérdés

Előre bocsájtom, hogy van angol nyelvvizsgám, illetve angol szakra járok az egyetemen (tanárképzés), viszont azt vettem észre, hogy nem tudok normálisan, koheresen angolul beszélni bonyolultabb témák kapcsán.


Ilyenkor általában belekezdek a mondatomba, majd a felénél megakadok, és jönnek a baromságok / kontextusba nem nem illő szavak, mert bepánikolok.


Olyan is volt már, hogy egy-két alapszó nem jutott eszembe, és azt behelyesesítettem valami más szóval (pl. hirtelen nem jutott eszembe a presentation, ezért exerciset mondtam)


Olyan mintha kihagyna az agyam, írásban viszont minden okés. Régebben nem volt ennyire "durva" módon ez nálam jelen, az intézményi C1-es vizsgán a szóbelimre 100%-ot kaptam.


Picit úgy érzem, mintha a mondandómnak csak az első felét gondolnám át, a másodikat pedig próbálom improvizálni, és ilyenkor jönnek ezek a problémák elő,


Tanárok nem szóltak még érte, csak magamon vettem észre ezt. Ötletek?



2021. okt. 15. 00:19
 1/4 A kérdező kommentje:
Lehet az az oka, hogy erősen introvertált vagyok, és egy nagyobb osztály előtt / tanár előtt picit bepánikolok?
2021. okt. 15. 00:20
 2/4 anonim ***** válasza:
95%

A nagyobb közönség előtti beszédhez hozzá kell szokni,

ez egyáltalán nem a nyelvtudásod gyengeségét jelzi szerintem.

2021. okt. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Átérzem, nekem ugyanez a problémám. Én is angol szakon tanulok az egyetemen, úgyhogy ennek megfelelően már régóta tanulom az angolt, ugye a felvételhez kellett egy emelt angol, az egyetemen is minden angolul van, elsőre sikerült az alapvizsgám, minden tárgyam megvan és jók az eredményeim stb., szóval alapvetően nincsen gond a nyelvtudásommal. Teljesen jól értek mindent és még az írás is egész jól megy, de a beszéd katasztrófa. Elakadok, nem jutnak eszembe szavak, összegabalyodik a nyelvem, azt sem tudom mit akarok megfogalmazni stb., nem megy. Alapból csendes típus is vagyok, nem szeretek mások előtt beszélni, nem szeretek például prezentációkat sem tartani, de azért magyarul megoldom és angollal valahogyan a sima, hétköznapi kommunikáció sem megy gördülékenyen.

Én mindig azt éreztem, hogy nekem az a probléma, hogy soha nem tudtam semmire sem használni a nyelvet. Szóval nekem a nyelvtanulás mindig egy ilyen öncélú dolog volt és csak azért tanultam a nyelvet, mert ugye korábban kötelező volt az iskolában, aztán mert szerettem, mert tetszett stb., de valójában iskolai környezeten kívül (órák, vizsgák) soha nem használtam, soha nem volt rá szükségem. Én nem járok külföldre, itthon sem igazán találkozom külföldiekkel, a környezetemben nincsenek angolul beszélők, olyan diákmunkát sem találtam ahol használhatnám az angolt stb., így jelenleg az egyetemen kívül (de szóban ott is csak minimálisan) abszolút nem használom az angolt semmire vagy csak passzív módon (olvasás, filmek-sorozatok, podcast). Nincsen kivel, miről beszélgetnem angolul és nem is volt soha, szerintem pedig ez a probléma, hogy nincsen benne gyakorlatom, nem vagyok hozzászokva, nem természetes számomra az angol beszéd.

2021. okt. 15. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Menj el külföldre egy évre! Akár EVS-sel. Nekem is ez a problémám. :( viszont az állásoknál meg elvárják a felsőfokú, folyékony perfekt angolt.
2021. okt. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!