Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik a feltételek egy stewardes...

Mik a feltételek egy stewardess-nek?

Figyelt kérdés

Rettenetesen féltem a repülástől, egészen a nyaralásunkig. Bele szerettem. Nincs a felszállásnál és a látványnál szebb érzés.


Utána próbáltam nézni, mert régebbi emlékeim voltak arról, milyen komoly követelmények vannak ezzel kapcsolatban.


De ahogy elnéztem magukat a stewardess-eket, utólag utána nézve sem feleltek meg az elvileges elvárásoknak. Szép, de nagy műkörmük volt, nagyon kivoltak sminkelve, volt tetkójuk (félig meddig takarva.)


Kíváncsi vagyok, hogy valójában mik az elvárások és miket lehet és mit nem!

Köszi előre is a válaszokat.



2021. okt. 15. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Alap a kifogástalan egészségügyi állapot. Szakirányú végzettség illetve nyelvtudás. A többi az már másodlagosabb...
2021. okt. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
1#Gondolom a büntetlen előélet is követelmény, az nem másodlagos :D
2021. okt. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Rossz hírem van: Smink és ápolt, szép manikűr alap. Van olyan légitársaság, ahol konkrétan meg is mondják, milyen termékeket kell kötelezően használnod, milyen színre festheted/csináltathatod a körmöd, máshol meg nem szabják meg ennyire szigorúan, de azt igen, hogy sminkelni KELL. Szóval ez nem “nem megfelelő az elvárásoknak”, hanem épp ez az elvárás. És a magassarkú viselete is, van, ahol egyencipőt is adnak.

Ezeken kívül magas szinten kell tudnod angolul, jó, ha még egy nyelvet tudsz, tudnod kell úszni stabilan. Nem lehetsz túl alacsony, vannak cégek, ahol el kell érned kézzel, cipő nélkül x cm-t, máshol meg x cm magasnak kell lenned legalább, esetleg mindkettő. Túl magas sem lehetsz. Kövér se és egészségtelenül alacsony BMI-vel sem rendelkezhetsz. Szigorú az orvosi, bizonyos betegségek kizáró okok (pl epilepszia, szívbetegségek, gyógyszer sem elég). A szemed sem lehet túl rossz, bizonyos dioptriánál erősebb szemüveged/lencséd nem lehet. Fogaidnak is rendben kell lennie, legyen szép bőröd, súlyos aknéval, látványos bőrbetegséggel, brutál sok anyajeggyel nem vesznek fel. Piercinget is ki kell venni. Tetoválás meg teljesen kizárt, azt mindenhol el kell takarni. Ha kilátszik, azért simán lehetnek szankciók, én repülésben dolgozva és sokat utazva életemben nem láttam még egyenruhában is láthatóan tetovált légiutas-kísérőt, a te eseted ritka lehet.

Ja és egy tipp: ne istenítsd ennyire a repülést egyetlen alkalom miatt, mert az még nagyon kevés. Repülj minél többször, tapasztalj pl nagyobb turbulenciát, mert lehet, pl könnyen lesz hányingered, fájni fog a füled vagy szimplán félni fogsz. Ezek egyike sem fér bele egy stewardessnél és inkább derüljön ki még azelőtt, mielőtt dolgozni kezdenél.

2021. okt. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3/3-as válaszólónak:


Köszönöm szépen, pont egy ilyen kerek, teljes választ vártam és ezek alapján valóban jól emlékeztem arra, hogy igen komoly követelmények vannak ehhez a munkához. Szerencsére a külsőleges követelményeknek megfelelek, az angol magasabb szintű elsajátítása és az úszásé pedig tanulható.


Igen, ebben teljesen egyetértek, hogy nem egy oda-vissza út az ami miatt nekem biztosan ebben kéne elhelyezkednem, addig még jó párszor tevezek repülni. Viszont az biztos, hogy valamit nagyon elindított bennem ebbe az irányba.

2021. okt. 28. 14:46
 5/6 anonim válasza:
Nem tudom hány éves vagy, ha fiatal vagy, akkor érdemes (szerintem) megismerkedni a pilótasággal is, hátha jobban tetszik. Ne becsüld alá a képességedet!
2022. jún. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

-Életkor:min.18


-Sokan kérik,hogy az állomástól max.1 órára lakj


-Folyékony angol+ 1 nyelv tudás


-Érettségi(Ha van diplomád az +pont)


-min.165cm+lábujjhegyen elkell tudni érni min. 210cm-t


-úszni tudás


-0 kivívó piercing,tetkó


-érvényes útlevél(és személyi nyilván)


-Jó megjelenés

2022. júl. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!