Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Államvizsga előtt állok, de...

Államvizsga előtt állok, de rájöttem, hogy nem ezt szeretném csinálni. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Amikor felvételiztem, akkor még nem volt semmi elképzelésem/jövőképem, ezért "csak úgy" jelöltem meg az egyetemet, és kerültem ide. Most nagy a nyomás rajtam, mert körülöttem mindenki elvárja tőlem, hogy a szakmában helyezkedjek el, de én nem akarom ezt csinálni, ugyanakkor félek mások (főleg a családom) bírálatától, hogy ítélkeznének felettem a döntésem miatt - amit egyébként jogosan tennének, mert ennek költségeit ők állták.


Az egyetemi éveim alatt egyre jobban elkezdett érdekelni az egészségügy (illetve annak egy ágazata), és úgy érzem, hogy ez az, amit szívvel-lélekkel tudnék csinálni.


5 éves képzést végeztem, így már lassan a húszas éveim közepén járok, ezért tudom, hogy már késő lenne elkezdeni az orvosit, tekintettel arra, hogy azt csak nappali tagozaton lehet csinálni, így még minimum 6 évig nem lenne önálló keresetem, életem. Továbbá az sem biztos, hogy egyáltalán képes lennék elvégezni az egyetemet. Ennek ellenére azt érzem, hogy örökre bánni fogom, hogy így alakult, és soha nem leszek boldog majd a hivatásomban.


2021. okt. 15. 20:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Természetesen leállamvizsgáznék. Egyébként nem gondolom, hogy 5 év kellett arra, hogy rájöjj, nem ezt akarod csinálni. Az orvosi már elúszott szinte biztos már csak a magas tandíj miatt is, de van az egészségügynek még számos más területe, ami esetleg szóba jöhet.
2021. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Érdekesnek találtam a képzést és azt reméltem, hogy majd megszeretem. Okom sem volt rá, hogy abbahagyjam, mert jól teljesítettem, és nem akartam hogy elússzon a befizetett tandíj.
2021. okt. 15. 20:41
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Fizetősön voltál?
2021. okt. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen
2021. okt. 15. 20:43
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Akkor viszont megmaradtak a támogatott féléveid és ez legalább jó.
2021. okt. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
97%
Hát én most gyógyszerésznek tanulok, végzős vagyok, s én is így érzek, pedig 5 év van/lesz benne. Csak rájöttem, hogy nem akarok patikában sem gyárban dolgozni, remélem a kórház megtetszik, el vagyok kicsit keseredve...
2021. okt. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
97%

Mivel fizetős és 5 éves képzés volt, mindenképp végigcsinálnám és leállamvizsgáznék. Ennyivel tiszteld meg az eddigi évek munkáit.


Az eü-t pedig gondold át, igazából nem lógnál ki a sorból 25 évesen az elsősöknél, nem mindenki 18 évesen kezdi az orvosit... De tény, hogy hosszú mindennemű képzés és én nem igazán reménykednék itthoni elhelyezkedésben.


Nem tudom milyen szakon végzel, de még gondolkozz el azon, hogy valamilyen úton-módon nem közelíthető-e az eü-höz. Mert eü-ben nem csak eü-sök dolgoznak, sok az átmenet.


(Példának okáért informatikusokra, szoftverfejlesztőknek is szüksége van az orvostudománynak, és nem csak ilyen triviális párosítások léteznek.)

2021. okt. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Persze, az államvizsgát már mindenképp megcsinálom.


Egy teljesen más irányú szakon, jogon vagyok. Nem tudok sajnos olyan egészségügyi területet elképzelni, ahova ez csatlakoztatható lenne.

2021. okt. 15. 21:20
 9/11 anonim ***** válasza:
hát gyógyszerészetin van sok hatósági hely,ahol sztem ez előnyös lenne
2021. okt. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Már hogy lenne késő elkezdeni az orvosit. A késő az lenne ha meg sem próbálod sosem. Ha azt csinálják szívvel lélekkel akkor hajrá. Ne hagyd hogy bárki vagy bármi eltántorítson
2021. okt. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!