Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri az emelt matek fakultác...

Alma 5000 kérdése:

Megéri az emelt matek fakultáció, ha nem szeretnék emelt szintű érettségit tenni belőle?

Figyelt kérdés
Leginkább az aggaszt, hogy a faktos jegyeim lehúznák a matek átlagom(mivel elvileg nehezebb a fakt, eddig még nem írtunk dogát de keményebb témákkal foglalkozunk). Más embereknél olvastam és mondták hogy inkább egyetemen segítene az amit most veszünk fakton, de én először az érettségin szeretnék túl lenni. Ti mit tennétek? Egyébként emelt info érettségit teszek és informatikai irányba szeretnék orientálódni.

2021. okt. 15. 21:20
 1/7 anonim ***** válasza:
98%

Ettől még a matek fakt mindenképp a kevés hasznos dolog egyike gimi alatt, én maradnék és próbálnék minél jobban teljesíteni, hogy a jegyeimet ne húzza le semmi. :)


Az informatika tipikusan olyan terület, amit nagyon jó lesz, ha megalapozol minél erősebb matekkal, ugyanakkor nem kell aggódnod a pontok miatt sem, mert elég könnyű bejutni akkor is, ha nem voltál kitűnő tanuló. Sokkal fontosabb, hogy minél mélyebben megismerkedj a középiskolai matematikával, mert még így sem lesz egyszerű az egyetem, e nélkül meg pláne.

2021. okt. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam matek faktos. Nem kell beleszarni attól, hogy nem érettségizel emelt szinten belőle és akkor nem lesz rossz az átlagod. :D Nekem egy 97%-os középért megérte.


Mérnökinformatikusnak tanultam tovább.

2021. okt. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha megy, akkor csináld. Én 4 évig jártam emelt matekra úgy, hogy végül csak középszinten érettségiztem (ott abszolút azt éreztem, hogy előny volt, de ez azért a tanáron is múlt, mert nagyon jó tanárunk volt, ugye több óránk is volt, jobban elmagyarázta az összefüggéseket és többet gyakoroltunk, illetve nekünk emelteseknek tilos volt függvénytáblát használni és minden azonosságot stb. meg kellett tanulni, érettségin pedig ez szuper volt mert mindent tudtam fejből és nem kellett keresgélni a könyvben) és teljesen más irányba, bölcsészettudományi szakon tanultam tovább. Ma nem hasznosítom, de nem bántam meg. Ha te informatikán gondolkozol, akkor ott szerintem mindenképpen hasznos lenne az emelt matek. Viszont esetleg még azon mérlegelhetsz szerintem, hogy milyenek a tanárok, mert az is sokat számít és esetleg egy jobb tanár akár középszinten is adhat többet mint egy rossz emelt szinten. Remélem így érthető, mire akarok kilyukadni :) Például nekem is volt olyan osztálytársam, aki azért jött át emeltre, mert nagyon rossz volt a közép szintű órákon a matek tanár, így jobban megértette, jobb jegyeket szerzett stb. Szóval önmagában nem csak az anyag nehézségén múlik szerintem.
2021. okt. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a későbbiekben semmilyen formában nem fogsz a matekkal találkozni (mondjuk bölcsészkaron tanulsz tovább), akkor sem azt mondom, hogy nem éri meg, inkább úgy fogalmaznék, hogy nem éri meg annyira, hogy az időt rááldozd. Ha viszont olyan szakon tervezel továbbmenni, amihez akár csak egy kicsit is kell a matek, akkor megváltásnak fogod érezni, hogy most ezt a heti pár órát bevállaltad. Itt van idő "ülepíteni" a dolgokat, egyetemen meg mindegyik témával 1 hétig foglalkoztok, a többit magánúton kell majd megoldanod, és benne van a pakliban, hogy 1 félév kevés lesz, hogy mindent fel tudj dolgozni.
2021. okt. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
97%
Mindenképpen maradj fakton, néhány területet kivéve, szinte minden szakon jól jön majd
2021. okt. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
Én utálom az egészet, jó ha kettes leszek.
2021. okt. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Infón egyetemen van matek.

Így lehet hogy a faktot végigszenveded de az érettségid így sztem garantáltan jó lesz, plusz mikor egyetemen analízisének elkezdtek derivàlni, valszeg könnyebben fogod venni azt mintha csak egy közép matekkal mentél volna.

2021. okt. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!