Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány éves korig kell véglegese...

Hány éves korig kell véglegesen dönteni a foglalkozásunkról?

Figyelt kérdés

Hány éves korig kell véglegesen eldönteni, hogy milyen foglalkozást szeretnénk?

Tanulni bármikor lehet de azért nem érünk rá 60 éves korunkig megtalálni az igazi hivatásunkat mert tanulni is kell ahhoz, hogy abban dolgozhassunk, ez egyetem esetében évekbe telik és akármi is a munka, amit választunk, tapasztalatot kell benne szerezni, minél több gyakorlatot. Ezzel szerintem nem érünk rá bármeddig. Lehet a nyugdíj előtti utolsó 10-20 évet is új foglalkozással tölteni de az már szerintem kicsit késő mert mire tényleg begyakorolja az ember, tényleg tapasztalt lesz benne addigra nyugdíjba megy.


Én sajnos elég bizonytalan vagyok benne, hogy mit is szeretnék tényleg csinálni, már van diplomám, de nem tudom. Van olyan karrier amiben ezzel a diplomával el tudok helyezkedni de nem biztos, hogy lesz vele elég lehetőségem és hogy esetleg nem kellene mellé még valami és ha igen, akkor micsoda. Olyan munkák is vannak, melyekre biztos lenne módom a végzettségemmel de valahogy nem érzem magaménak.

Nem tudom, hogy mi az ami ténylegesen nekem való és mi az, ami nem.

Hogy mi tetszene nekem és mi nem.

Még nem tudom, hogy mi az, amit csak pár évig tudnék csinálni és mi az amit nyugdíjas koromig szívesen dolgoznék.


Emiatt van bennem egy szorongás, egy szomorúság mert úgy érzem, hogy nem kezdhetek bele 10 különböző tanfolyamba és a munkahelyet sem kellene egy hónap alatt otthagyni, hogy mást csináljak. Megy az idő. Még 30 éves sem vagyok, mégis szorongok emiatt. Már napi szinten sajnos. A bizonytalanság miatt.



2021. okt. 20. 19:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezért kell mindenfélét dolgozni. Hogy megtudd, mi az, amiben jól érzed magad. Erre valóak a 20as évek, próbálj ki mindenféle munkahelyet és munkakört, fizikait, szellemit, emberközpontút, magányosan végezhetőt, hajtósat, lazábbat, stb.

Kb 30 éves korára már tudja az ember, hogy mit szeret, akkor ráér eldönteni, hogy hogyan fog az jól működni, kell-e hozzá egyáltalán tanulni. A legtöbb munkához teljesen felesleges a papír, de persze van kivétel.

2021. okt. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, hogy "végeleges" döntés. Manapság pláne nem. Már nem a céhek, és manufaktúrák világában vagyunk, ahol a kovács gyereke éveket szopott azon, hogy bekerüljön egy kovácsműhelybe, hogy élete végéig azt csinálja.


Ma már természetes, hogy 10 évente válthatsz területet, szakmát, akármit. Hány olyan embert ismerek, aki feladta az orvosi, jogi hivatását 30 évesen, és belekezdett másba. Nyilván a váltással kiesik a karrier út is, mert újra kell kezdened, na és?

2021. okt. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nincs ilyen, hogy végleges, én ismerek olyan párt, ahol orgonaművészből lett mérnök és balettáncosból meg gyógypedagógus 35 évesen és mindkét szakmájukat imádták.
2021. dec. 29. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 MJozsi44 ***** válasza:
Meg nyugdij elott 1 evvel is lehet..
2022. dec. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!