Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segédápolónak kell végzettség?

Segédápolónak kell végzettség?

Figyelt kérdés

Egyenlőre csak sima érettségim van de érdekel az egészségügy szóval kipróbálnám magam.


Valahol olvastam, hogy ehhez nem kell ilyen irányú végzettség, munkáknál meg utána nézve most hirtelen ilyet nem találtam valami sokat.

Kell vagy sem?


Illetve mit csinálnak konkrétan?



2021. okt. 23. 01:53
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Ehhez inkább gyomor kell, max gyakorló ápoló okj. Szerinted mégis mit csinál ? Vele tetetik tisztába hatodszorra is Józsi bácsit, ő önti ki Irénke hányását. Az orvos és a többi ápoló valagavége.
2021. okt. 23. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
29%
A legalapabb dolgokhoz van jogosultsága.
2021. okt. 23. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is segédápoló vagyok. A minimális elvárás 8 általános, de fizetésnél be tudják számítani az érettségit (közalkalmazotti bértábla).

Osztályfüggő hogy hogy bánnak veled, de az alap feladatokat látod el, etetés (kiskanállal, szívószállal, speckóbb osztályokon szondásan), pelenkázás vagy segítség a vécézésnél (kitörölni, felhúzni a gatyát mert nem tud lehajolni), ágyazás (nálunk agymenés hogy mindenkinek minden nap kell...), fürdetés (az viszont nem túl könnyű dolog, beteg állapotától függően), vérnyomás- és testhőmérés, a beteg környezetének rendben tartása (éjjeliszekrény törlése, stb), elszaladni laborba ide-oda, műtétes beteg környezetének előkészítése mire visszahozzák, szóval elég változatos, nem csak 💩 meg hányás törlés, és lehet hogy rossz körülményeket fogsz ki olyan ápolókkal akiknek a lábtörlője meg a csicskāja vagy, de abból sem szabad általános következtetést levonni.

2021. nov. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!