Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinálsz, ha páros/csoport...

Mit csinálsz, ha páros/csoportos munkában nem hajlandóak veled együttműködni?

Figyelt kérdés

Páros prezentációt kell készítenünk hétfőre. Én már a hét elején felvettem a kapcsolatot a párommal, hogy megbeszéljük a témát, hogyan osszuk fel, ki mit csinál stb., de akkor lerázott azzal, hogy ő még nem kezdte el, nem ér rá. Azóta írtam neki többször, de nem válaszol, meg sem nézi az üzeneteimet. Én elkezdtem egyedül is feldolgozni a témát és valamit muszáj lesz kezdenem vele, mert nagy százalékban beleszámít a félév végi jegyünkbe. Viszont a tanár akkor is ki fog akadni és le fog cseszni, ha pont ugyanazt a témakört dolgozzuk fel, mert miért nem voltunk képesek összebeszélni, ennek így nem volt semmi értelme stb., és igaza is lesz. Pont emiatt utálom az ilyen páros / csoportos feladatokat, mert kb. mindig így járok, a másik mindig elérhetetlen vagy pedig nem hajlandó csinálni semmit és rám marad a munka.

Mit tennétek a helyemben? Egyetemről van szó, a tanárnak hiába írnék, nem foglalkozna vele.


2021. okt. 23. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen probléma előfordult velem is és más szaktársammal is.Én megcsináltam az egészet, de volt aki csak az ó részét és jelezte a tanárnak, hogy a párja nem működött közre.
2021. okt. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én blöfföltem. Megcsináltam az egészet, írtam a tanárnak óra előtt, hogy sajnálom, de az egész az én munkám, el is küldtem mellé, közben megmondtam a társamnak, hogy az én részem kész, neki meg annyi van, amit összerakott. Aztán amíg hisztizett a tanárnak és elismerte magának, hogy nem csinált semmit, addig én beraktam a pendriveot és előadtam az egészet.


Az én munkámon nem fog senki nyerészkedni, mert kicsinálom.

2021. okt. 23. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nekünk külön-külön kell elkészíteni a prezentációnkat, külön kell előadni és külön kapunk rá jegyet is. Így olyan probléma nincs, hogy a másik az én munkából nyerészkedne és igazából engem ez nem is zavarna. Annyi a "közös munka" része a dolognak, hogy ha nem is együtt dolgozzuk fel a témát legalább beszéljük meg, hogy ki mit vállal, mit ad elő stb., hogy az egész témát kellőképpen bemutassuk. Ha van átfedés, ugyanazt csináljuk, valami fontos kimarad stb. az viszont probléma mindkettőnknek.
2021. okt. 24. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!