Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit jelent az hogy: "A tantárg...

Mit jelent az hogy: "A tantárgy gyakorlati jeggyel zárul"?

Figyelt kérdés

Tanár mondta hogy szorgalmi időszak utolsó hetében lesz egy ZH, annak a jegyét kapjuk meg tárgy jegyének.


De mi van ha mondjuk beteg leszek vagy nem sikerül megírnom elégségesre?


Ilyenkor ugyanúgy vizsgázhatok 3x vizsgaidőszakban, vagy hogy kell ezt felfogni?



2021. okt. 25. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bukod a ZH-t, és elhasználtál egy vizsgaalkalmat a gyakorlatból. De lehet javítani.
2021. okt. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tehát, ha jól értelmezem, attól függetlenül hogy a szorgalmi időszakban megtartott ZH-t buktam, még vizsgaidőszakban javíthatok?
2021. okt. 25. 20:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megjelensz a ZH-n és buktál, vagy van orvosi igazásod akkor igen. Ha igazolatlanul nem jelensz meg, akkor előfordul, hogy nem engednek vizsgázni. Nem tudom, hogy ez mindenhol így van-e, de nálunk volt olyan srác aki így bukott órát.
2021. okt. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyéni tanrendem van es a tanar azzal riogat hogy ha megbukok akkor bukom a tárgyat. Holott egyéni tanrenddel rendelkezem es normális követelményeket kéne rám is kiszabni, nem?
2021. okt. 25. 20:34
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem lehet vizsgaidőszakban 3 x javítani. A gyakorlati jegyre ez nem vonatkozik. Egy alkalmat szoktak engedni a javításra, de többet nem. Ha egyes, akkor azt a tárgyat nem teljesítetted.
2021. okt. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
De aláírásom attól függetlenül még van, igaz?
2021. okt. 25. 20:56
 7/9 anonim ***** válasza:

A gyakorlati jegy azt jelenti, hogy nem vizsga van belőle a vizsgaidőszakban, hanem a szorgalmi időszak során kaptok számonkérésre jegyet. Ha ez nem sikerül, buktad a tárgyat, következő félévben felveszed megint. Nincs értelme ennél aláírásról beszélni,

mert nem vizsga van.

2021. okt. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
#7 miért nincs értelme aláírásról beszélni? Nem értem...tehát ha most ezt buknám, akkor felvehetném következő félévben is? Nem csúszhatok így? Következő félévben végeznék amúgy.
2021. okt. 25. 22:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Az aláírás ahhoz kell, hogy vizsgára bocsátható legyél. Ha eleve nem is vizsgával zárul a tárgy, hanem gyakorlati jeggyel, akkor nincs mit aláírni, okafogyott. Én még olyanról nem hallottam, hogy gyakorlati jegyes tárgyból javítani lehessen vizsgával. Elképzelhető, hogy létezik ilyen, de akkor az egyetem/oktatófüggő, és neked kéne utánajárnod közvetlenül az oktatónál, mert a gyakori népe sem fogja jobban tudni. Viszont szerintem az valószínű, hogy ha most bukod ezt a gyakos tárgyat, akkor kénytelen leszel felvenni és újra járni a tárgyat a következő félévben (mármint nyilván abban a legközelebbi félévben, mikor meghirdetik). Ha csak egy év múlva hirdetik meg, és ez neked csúszással jár, az nagy szívás.
2021. okt. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!