Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem abbahagyása az első...

Egyetem abbahagyása az első félév végén?

Figyelt kérdés

Sziasztok, úgy döntöttem abbahagyom az egyetemet, de várok még az első félév végéig. Azonban nem nagyon tiszta, hogy hogyan is kell ezt csinálnom, meg mik a kötelezettségeim emiatt.

Első sorban érdekelne, hogy mikor is tekinthető lezártnak az első félév? Ha véget ért a szorgalmi időszak, vagy a vizsgaidőszak? Emellett, mi ennek a procedúrának a menete? Lemegyek a TO-ba és elmondom mit akarok, ők meg adnak hozzá kitöltendő papírokat?

Az utolsó fontos dolog amit még nem tudok, hogy hogyan lesz a szociális támogatásom. Meg van pályázva ugye, és a NEPTUNban ki is van írva mindegyik hónapra, csak még eddig a szept-októberit küldték el. Az a kérdésem, hogy akkor ezt most nekem januárig mindenképpen küldeni fogják, meg hogy ezt vissza kell-e fizetnem?

Előre is köszi a válaszokat :)



2021. okt. 26. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Neptunban tudsz leadni kérvényt, hogy megszünteted a tanulói jogviszonyodat.

Az 1. félév vége a vizsgaidőszak után van.

Tudtommal nem kell visszafizetned, jár amíg odajársz.

2021. okt. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tekinthető lezártnak a félév, ha minden tárgyból megvan az aláírásod, a vizsgád, attól függ mi a követelmény. Utána lemész a TO-ra, mondod az ügyintézőnek hogy szeretnél kiiratkozni, és mindent elmond amit tudnod kell. Erre a szociális támogatásra is rákérdezhetsz, de szerintem addig kapod, ameddig a jogviszonyod tart.
2021. okt. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm😊
2021. okt. 28. 23:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!