Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hányszor lehet felvenni egy...

Hányszor lehet felvenni egy tárgyat BA képzésen?

Figyelt kérdés

2021. okt. 26. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, ha odáig se jutsz el, hogy kapj aláírást és így nem mehetsz vizsgázni, akkor nincs korlát. Nem egy olyan szaktársam volt, akik a matekot minden félévben felvették és van aki még így is csúszott (szóval 8-szor felvette, mire sikerült neki).

Az van csak korlátozva, hogy egy tárgyból maximum hány 1-est kaphatsz, mielőtt kirúgnak.

2021. okt. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csodás, nekem is matekrol van szo. :/ Hogy csinalta meg vegul? Megkegyelmeztek neki?
2021. okt. 26. 15:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem, végül rászánta magát és bejárt minden órára, odafigyelt, otthon is készült rá meg kért segítséget, ha valahol elakadt és így a végére a lényeget megtanulta. Így már az elején is sikerült volna neki, csak akkor ellógta egy nagy részét és nem tanult rá rendesen. Szorgalommal annak is fog menni, aki nem jó matekból. Lehet csak 2-esre vagy 3-asra, de nem teljesíthetetlen.

De megnyugtatásul írom, hogy nem vagy vele egyedül, nálunk a matek volt a legnagyobb szórótárgy. Gyakorolj sokat, ha nagyon nem megy egyedül, akkor meg keress egy jófej szaktársat, aki segít néha vagy járj tanárhoz, aki elmagyarázza neked újra a dolgokat.

2021. okt. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom melyik egyetemen lehet felvenni egy tárgyat akár 8-szor is, de alapvetően 3-szor lehet és a negyedik lehet dékánival.
2021. okt. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Vodafonelive ***** válasza:

Valoszinu azert veheti fel a tantargyat annyiszor, ahogyan az elso is irja. A felvetel utan alairas megtagadast kap, ami nem minosul jegynek amit korlatozhat az intezmeny tanulmanyi szabalyzata, hogy hany egyes (beirt jegy) utan kell eltanacsolniuk.

Nalunk 2012-es kezdessel toroltek el ezt a (mi csak 3/3-as rendszernek hivtuk) semat es volt akik matek 1-bol hatodszorra mentek at, mert sohasem sikerult az alairasuk es igy jegybeirasuk sem volt a tantargybol. Dekani sem kellett. Dekanit tobb dologra lehet elloni es csak egyetlen egyszer egy szakodon, de az nagyon sok minden lehet.

2021. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Egy egyesem van belőle, aztan meg egyszer felvettem az online idoszakban, de nem vizsgaztam belole. Szoban kellett volna elmondani, hogy oldok meg brutal feladatokat... amiket nem is ertek, szoval hagyjuk. Mivel eltoroltek azt is, hogy a targyak egymasra epulhenek, a tanulmanyaimmal szepen haladtam elore, es most ott tartok, hogy bemsokara befejezhetnem az egyetemet, de ott az egy szem matek, amit keptelen vagyok megcsinalni.

Első valaszolo, privatban beszelhetnenk? Meg az is lehet, hogy egy helyre jarunk.

2021. okt. 26. 23:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, írj és válaszolok amint látom
2021. okt. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!