Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Meg kéne tanulnom...

Mit tegyek? Meg kéne tanulnom szórol-szóra egy kb. 5 oldalas szöveget. Több lent

Figyelt kérdés
Határidőre szórol-szóra kell megtanulnom egy 5 oldalas szöveget (régi nyelvezet kicsit nehéz) de sehogy nem megy a fejembe. Van valami tanács(ott lesz időm átnézni mivel amíg a többiek szerepelnek lesz időm) tudom hogy elég kevés ez az 5 oldal viszont nekem nehéz szórol-szóra nehezen tanulok.

2021. okt. 29. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Készíts hangfelvételt ahogyan olvasod. És hallgasd folyamatosan. Figyelj oda rà és ismételd minél többször.
2021. okt. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért kell előadnod?


Színjátszás miatt vagy vizsga? Mert nem mindegy.


A szövegnek biztosan van valamilyen tartalmi tagolása. A tartalmi tagolás részekre bontja az egy nagy szöveget.


Ez alapján indulj el. Ne az egészet akard megtanulni először, hanem a kisebb részeket. Ha mennek a kisebb részek, azokat kösd össze őket fejben egy nagy egészre. Mint a zongora tanulásnál. Ha megy az első leütés (szöveg eleje), akkor menni fog a többi része is.

2021. okt. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1. Köszönöm meg fogom próbálni 2. ez inkább színjátszás mert azt is nézik hogy adod elő a szöveget:D amúgy ez a zongorás példa jó én is zongorázok.
2021. okt. 30. 09:23
 4/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Ezért is írtam a zongorás hasonlatot (én is zongoráztam régebben).


Viszont, ha színjátszásról van szó, akkor: élek a feltételezéssel, hogy nem egyedül és nem egyszerre kell elmondanod az öt oldalnyi szöveget, hanem kontextusban lesz a mondanivalód másokéval. Szóval, ne csak a saját szövegedre koncentrálj, hanem arra is, ami előtte és ami utána van (amit színésztársaid mondanak).


Ez lesz a hívószó. Az egyes szövegrészeid előtti jelzés, hogy mit, mikor kell Neked mondanod (kontextus, ugye). Így fejben feltudod osztani az egy nagy szöveget (tetszőleges számú) kisebb részre. Onnantól kezdve már csak gyakorlás kérdése, hogy a kisebb részeket hányszor veszitek át, hogy menjen fejből.


2. voltam.

2021. okt. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy alig mondtak valamit róla. Tudom furcsán hangzik,de tényleg alig tudok róla valamit csak úgy kaptuk jelentkezés után hogy "ebből a könyvből kiválasztasz valamit ezt megtanulod." Tényleg csak ennyit mondtak(én is csodálkoztam)
2021. okt. 30. 13:40
 6/6 A kérdező kommentje:
Azt hiszem egész jól haladok:DD de bizonytalan is vagyok. Pl. mi lesz ha elfelejtem és én leszek az első és nem lesz időm átolvasni. Nem akarok belegondolni mennyire rosz lenne ezt megcsinálni. Nem baj majd ha begyakoroltam az egészet biztosan jobb lesz.
2021. okt. 30. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!