Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZTE JGYPK alkalmazott nyelvés...

SZTE JGYPK alkalmazott nyelvészet MA-ról tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Valaki járt esetleg erre a szakra? Elsősorban a légkör és a kutatási lehetőségek érdekelnének. :)

Köszönöm szépen előre is!



2021. nov. 6. 09:54
 1/2 anonim ***** válasza:

szia!

a 2. félévemet kezdtem ezen a szakon az SZTE--JGYPK-n, vagyis hamarosan félidőnél vagyok. ha tömören szeretném összefoglalni, akkor annyit mondanék, hogy IMÁDOM. rosszat nem tudok rá mondani, nagyon tetszik a tanárok hozzáállása (elsődleges szempont náluk, hogy nyelvészként tanítsanak meg gondolkodni minket), és az órák is érdekesek. az is szimpatikus, hogy 3 évfolyamot összekötnek a kutatásmódszertan órán keresztül, így sokkal szélesebb körben tehetek szert ismeretségekre. (tök hasznos, mert az eggyel felettem lévő évfolyamon az egyik csajszi szintén klinikai nyelvészeti kutatást végez, és engem is ez foglalkoztat, én is erről írom a szakdolgozatomat.) ha érdekel az alkalmazott nyelvészet, akkor az SZTE biztosan kiváló választás. :)

2022. márc. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

(még mindig az 1. vagyok)


azt nem tettem hozzá, hogy maximálisan támogatják a kutatási témádat, bármi legyen is az. letettek arról, hogy listát tegyenek közzé, inkább a kreativitásunkra és az érdeklődésünkre bízzák a választást; mindezt azért, mert nem akarnak "dobozba szorítani" bennünket, hanem meg akarják adni a lehetőséget a kibontakozásra. bármit is választasz, ezer százalék, hogy megfelelő szakmai hátteret biztosítanak neked. a mi évfolyamunkon is hihetetlenül sokszínű az érdeklődés, mégis mindenki megtalálta magának a megfelelő konzulenst.

foglalkoznak velünk, fogják a kezünket, intézetigazgató asszony is megkérdezett mindenkit, hogy megtaláltuk-e a magunk érdeklődését, kutatási témáját stb. nem vagyunk magunkra hagyva, és ha valakinek nem jutott volna eszébe semmilyen kutatási ötlet, akkor tanácsoltak volna neki valamit; bár az előadások után nehéz nem találni valamit. (sok olyan is van, aki az első órán ismertetett érdeklődési köréről lemondott, mert az előadások alapján más kezdte el mélyebben érdekelni.)

én pl. a motivációs levelemben is leírtam, hogy egy bizonyos kutató/tanár miatt megyek Szegedre, így talán nem okozott olyan nagy meglepetést a tanáraimnak, mikor bejelentettem, hogy külsős témavezetőt szeretnék. iszonyatosan szimpatikus, hogy ezt a döntésemet is támogatják, és elismerik, hogy hatalmas szaktekintély, akit felkértem, és kiváló választás is.

ha konferenciára szeretnél menni, természetesen oda is segítenek bejutni, és akármilyen kérdéssel megkeresheted őket e-mailen vagy személyesen. (nekem általában akadnak további kérdéseim az órán elhangzottak után.)

ha ide jössz, kutatásmódszertanon találkozunk novemberben :)

2022. márc. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!