Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi történik ha félév közben...

Mi történik ha félév közben adok le egy tárgyat? FONTOS!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most szeptemberben kezdtem az egyetemet. ELTE BTK - ra járok és a minorhoz, amit választani szerettem volna második évtől, ahhoz fel kellett venni 1. félévben két tárgyat. Ezeket szeretném leadni, mert kínszenvedés az egész és már egy ideje gondolkodom rajta. Mi történik, ha ezeket a tárgyakat most leadom?

Nem a főszakomhoz tartozik, mint említettem, a minorhoz tartoznak, amire már nem szeretnék menni.


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. nov. 6. 10:28
 1/6 A kérdező kommentje:

Tudomásomra jutott, hogy már nem tudok ilyenkor leadni tárgyat, pedig azt hittem le lehet..

Ne haragudjatok, hogy ilyen hülye vagyok..

Mind a kettő előadás egyébként, szóval ha csak nem járok be és nem is megyek el vizsgázni félévkor, akkor fog történni bármi?

2021. nov. 6. 10:35
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

én nemtom, h tantárgyfelvételi időszakon kívül milyen határidőig lehet -e leadni, van-e ilyen, de szerintme lehet, hogy fizetni kell érte

szerintem írj egy e-mailt a tanulmányi osztályodnak, én nem oda járok.

2021. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
Nálunk úgy van,hogy pár ezer forintot be kell fizetni ilyen esetben. Semmi extra.
2021. nov. 6. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem teljesítettet kapsz és nem tudom ott van-e kreditbüntetés.
2021. nov. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%
Leadni ilyenkor már nem lehet. Nincs is általában jelentősége, ha kötelező a jelenlét, akkor nem lesz meg az aláírásod értelemszerűen, és nem mehetsz vizsgázni sem. A felvett krediteid közé viszont bekerül, de a teljesítettek köze nyílván nem. Ez, amúgy önmagában nem vonz maga után pénzbüntetést. A maximális "ingyen" felvehető kreditek száma korlátozott viszont. Ha jól emlékszem, +10 % az összes előírthoz képest. E fölött már minden kreditért fizetni kell.
2021. nov. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor szerintem azt fogom tenni, hogy nem megyek be az előadásokra és vizsgázni sem megyek el értelemszerűen.

A minorokat is hagyom szerintem, majd választok inkább specializációt..

Köszönöm a válaszokat még egyszer!

2021. nov. 6. 15:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!